• 311.149
Anasayfa
Obezite Cerrahisi Mide Küçültme Ameliyatları Merak Edilen 3 Üniversite Hastanesi

Mide Küçültme Ameliyatları Merak Edilen 3 Üniversite Hastanesi

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Birçok devlet ve özel hastanelerde obezite cerrahisi yapılmaktadır. Bazı hastalar günlerce bazı hastalar ise aylarca sıra beklemektedir. Mide küçültme ameliyatları devlet ve özel hastaneler haricinde, bazı üniversite hastanelerinde de gerçekleştirilmektedir. Üç büyük olarak adlandırabileceğimiz obezite cerrahisi gerçekleştiren üniversite hastanesi bulunmaktadır. Bizlerde bu yazımızda sizlere bu hastanelerden bahsetmeye çalışacağız.

Tüp Mide Nedir?

Mide küçültme genellikle birçok kişinin korktuğu ve istemediği bir uygulamadır. Ameliyat sonrasında oluşacak durumlar, bunun önünü kapatıyor. Fakat kişinin oluşturmadığı sürece ameliyat riskinin çok az olduğu bilinmelidir. Ameliyat olacak kişinin sürekli olarak kusacağı, iştahının olmadığı halde yemek yiyeceği ve tekrardan kilo alacağı düşüncesi içerisinde olduğu biliniyor. Fakat bunların hepsi, kötü psikolojiden kaynaklanan bir durumdur. Tabi her ameliyatta olduğu gibi mide küçültme ameliyatı riskleri de bulunmaktadır.

Tüp Mide Nedir?

Mide Bypass Yapan Hastaneler Hangileri?

Diyet ya da spor programlarından yarar sağlayamayan ve morbid obezitenin yarattığı hayati risk ile yüz yüze olanlar için obezite cerrahileri belki de bulunmaz bir nimet. Ancak son dönemde bilinirlik ile artan obezite cerrahisi fiyatları ve merdiven altı işlem yapan tecrübesiz doktorların yarattığı güvensizlik üniversite hastanelerinin uzmanlık konusunda güven veren doktorlarına yönelimi de arttırıyor. Siz de farklı şehir ve kesimlerden tüp mide ve mide bypass yapan hastaneler nereler bizimle öğrenebilirsiniz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Obezite Cerrahisi

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Obezite Cerrahisi

9 Eylül Üniversitesi mide küçültme alanında hizmet veren ve İzmir’de bulunan bir üniversite hastanesidir. Genel cerrahi bölümünde uzman doktorlarca uygulanan bu ameliyatla ilgili olarak değerlendirme sürecine dahil olma amacı ile başvuru yapmak mümkündür. Bu başvuruyu online sistem ile kliniklerden yapabileceğiniz gibi, doktorunuz eğer üniversite hocası ise birebir irtibat da sağlanabilmekte ve bunun için telefonla ya da hastane merkezinden randevu almak gereklidir.

Hasta yorumlarına bakıldığında oldukça basit bir dille ve güven verici bir şekilde detayları açıklama yapan tecrübeli doktorları ile bilinen Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, tüp mide ya da obezite cerrahileri türleri için İzmir’in en sık başvuru alan hastanelerinden biridir.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Obezite Cerrahisi

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Obezite Cerrahisi

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi de Genel Cerrahi uzmanları ile mide küçültme ameliyatları hizmeti veriyor. Görüşme ve değerlendirme için telefon ile bölümden randevu almanız mümkün olduğu gibi hastaneye giderek de bu süreci hızlandırmak mümkün. Tüp mide Hacettepe doktorları tarafından gerçekleştirileceği takdirde sizden bu süreç için beden kitle indeksiniz kritere uygunda Endokrinoloji, Göğüs Hastalıkları, Kardiyoloji ve Psikiyatri olarak 4 farklı bölümden daha uygun olup olmadığınız yönünde değerlendirme yaptırmanız isteniyor. Yani kesin karar verilmesinden önce her anlamda kapsamlı bir değerlendirme süreci sunan Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Ankara’da bulunanlar için obezite cerrahisi amacıyla sık başvuru yapılan kurumların başında geliyor.

Cerrahpaşa Üniversitesi Hastanesi Obezite Cerrahisi

Cerrahpaşa Üniversitesi Hastanesi Obezite Cerrahisi

Alanında uzman genel cerrahiler tarafından yapılan Cerrahpaşa mide küçültme ameliyatı, İstanbul’da bulunan ve üniversite hastanesi ile çalışmak isteyenler için ilk adreslerden biri. Cerrahpaşa mide küçültme alanındaki uzman doktorları ile bilindiği gibi, İstanbul Üniversitesi’ne ait bir tıp kurumu olması ile de senelerin verdiği tecrübeye ve halk tarafından duyulan güvene sahip.

Bu üç büyük obezite cerrahisi yapan üniversite hastanelerinde tüp mide yada mide küçültme ameliyatı olduysanız ya da çevrenizde olan var ise bizlerle soru ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg