• 273.963
Anasayfa
Obezite Cerrahisi İzmir Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Yapan Hastaneler

İzmir Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Yapan Hastaneler

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Dünya da birçok ülke obezite ve aşırı kilo sorunları ile uğraşmaktadır. Son yıllarda ülkemizde de sıklıkla karşılaşılan bir durum halini alan obezite sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Obezite faktörünün ortaya çıkmasına neden olan birçok hata mevcuttur. Yeme alışkanlıklarında ki hatalar, spor yapmamak, yanlış beslenme, hareketsiz kalmak, düzensiz beslenme gibi birçok neden aşırı kilo ve obezite nedenlerinden sadece birkaçıdır.

Kişilerin midesini ince ve uzun bir tüp şeklinde çevirme işlemidir. Adı üzerinde küçültme yapılan bir uygulamadır. Şişmanlık gidermek için tercih edilen bir ameliyattır. Ameliyat kesi olmadan, kapalı şekilde yapılmaktadır. Milimetrik delikler şeklinde işlem uygulanır.

Özel ekipmanlar ile yapılan işlemde midenin %80–90 oranında kısmı kesilip çıkartılır. Kullanılan aletler tek kullanımlık olup, son derece profesyonel ve sağlığa uygun özellik taşımaktadır. Bu işlem sayesinde kişide gıda alımı kısıtlanmış bir halde olacaktır. Bu da kilo verilmesini ve şişmanlığın son bulmasını sağlayacaktır. Midenin boyutunda değişiklik yapılsa da, mide fonksiyonlarında bir değişiklik olmaz. Kişiler bu sayede yine diledikleri gıdaları yerler fakat az miktarda yeme sağlarlar. Çünkü küçülen mide sayesinde, çok daha erken tokluk hissi olacaktır.

İzmir Tüp Mide Ameliyatı Yapan Özel Hastaneler

İzmir tüp mide mide küçültme ameliyatı yapan özel hastaneler Özel Karataş Hastanesi, Özel Sada Hastanesi, Özel Ege Şehir Hastanesi, Özel Medifema Hastanesi, Özel Ege Yaşam Hastanesi, Özel İzmir Metropol Tıp Merkezi, Özel Gözde İzmir Hastanesi, Özel Su Hospital gibi pek çok hastanede yapılmaktadır. Aynı zamanda devlet hastanelerinde ücretsiz yapılan tüp mide ameliyatlarının fiyatı özel hastanelerde ortalama altı bin ile otuz bin TL arasında değişmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası

Tüp mide veya mide küçültme ameliyatı İzmir alanında yapılan cerrahi işlemlerden sonra, en fazla karşılaşılan soru tekrar kilo alınıp alınmayacağıdır. Kişilerin tekrar kilo alma olasılıkları çok düşük seviyelerdedir. Tek bilinemeyen durum çok uzun yıllar sonrasında midenin tekrar büyüyüp büyümeyeceği. En uzun on yıla kadar olan hastalarda bir problem gözlenmemiştir. Zaten tüp mide ameliyatının en büyük avantajı, az olasılıkla da olsa yıllar sonrasında tekrar kilo alımı yaşandığında mide-by pass ve duodenal switch ameliyatlarına dönüşebiliyor olmasıdır.

Mide küçültme ameliyatı sonrasında kişiler estetik bakımından da ağrı bakımından da avantajlıdırlar. Milimetrik delikler olduğu için estetik ile ilgili problemler yaşamazlar. Delikleri çok küçük olduğu için aynı zamanda minimum ağrı hissederler. İyileşme süresi çok kısadır. Hemen ayağa kalkılabilir ve ortalama bir haftada rutin hayata dönüş yapılabilir.

Mide Operasyonu ve Uzman Doktor Seçimi?

Mide Operasyonu ve Uzman Doktor Seçimi?

Son zamanlarda birçok kişi mide operasyonu ile aşırı kilolarından çok kısa sürelerde kurtulmaktadır. Öyle ki 3-4 ay içerisinde ciddi cevap alınan bu operasyon genellikle de başarılı sonuçlanmaktadır. Mide operasyonu için gidilen uzman doktor seçimi operasyonun başarılı geçmesi için önemlidir.

Gittiğiniz uzman doktorun kariyeri ne kadar başarı hikayeleri ile dolu olursa olsun, önemli olan doktorun yanında kendinizi huzurlu ve rahat hissetmeniz. Doktor seçimi yaparken elbette ki kariyerine bakmalı, ancak doktor ile iletişim bu hastalığı atlatmak için önemli kriterlerden biri olduğunu unutmayın.

Zor ve uğraş gerektiren bu süreçte kendinizi huzurlu ve rahat hissetmeniz başarıyı artıracaktır. Aşırı kilo sorunu yaşıyorsanız ve bu fazla kilolardan kurtulmaya karar verdiyseniz, doktor araştırmanızı iyi yaparak operasyona ondan sonra başlamalısınız. Seçtiğiniz uzman doktorda eğer kendinizi rahat hissetmediyseniz başka bir doktora gitmeniz başarı şansınızı artıracaktır. Doktor seçimi obezite ve fazla kilolardan kurtulmanın en önemli kararıdır.

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır? – Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg