• 562.712

Obezite Cerrahisinde Akıllara Takılan O Soru : Mide Küçültme Günah mı?

Anasayfa
OBEZİTE CERRAHİSİ Obezite Cerrahisinde Akıllara Takılan O Soru : Mide Küçültme Günah mı?
0  
mide küçültme ameliyatı caiz mi

Obezite cerrahisi adaylarının aklındaki soru: Mide küçültme ameliyatı caiz mi ?

Mide küçültme ameliyatı bilindiği gibi tüm dünya genelinde en çok uygulanan cerrahi türlerinin başında geliyor. Obezite ile savaşta önemli bir yere sahip olan ve morbid obezite gibi ciddi durumlarda hayat kurtarıcı olabilen bu cerrahi türü için ise ülkemizde en çok sorulan soruların başında Mide küçültme ameliyatı caiz mi ? sorusu geliyor. Ülkemiz için dünya geneli uzmanlarının açıklamaları ile öğrenemeyeceğimiz bir durum olarak istisna oluşturan bu sorunun yanıtını siz obezitehaber okurları için özel olarak açıklıyoruz.

 

Obezite ameliyatları estetik ameliyatlar değildir

Obezite ameliyatlarının hiçbiri türü sizin dış görünüşünüzün daha güzel ve çekici olması amacı ile yapılmaz. Mide küçültme izleyen günlerde sizleri büyük sorumlulukların beklediği bir süreç olup, bu sürece dahil olmanızın son çareniz olduğuna karar vermeden önce bir dizi önemli değerlendirmeye tabi tutulursunuz.

Obezite cerrahisi alanında kaliteli ve uzman bir hizmet veren bir kurum ile ameliyatınızı gerçekleştirdiğiniz takdirde, görselliğin bu ameliyatlarda öncelik olmadığı ve bu konuda size bir garanti sunulmadığı açıklanır. Tüp mide ameliyatı ekşi sözlük gibi güvenilir kanallarda sıkça aranmakta ancak asıl bilgi kaynağınız bireysel değerlendirmenizin yapıldığı kurum olmaktadır.

   Youtube Son Video

Buradan yola çıkarsak eğer, obezite ameliyatlarının  daha güzel görünmek ya da çekiciliğinizi algılara uygun olarak değiştirmek için değil, tamamen sağlığınız düşünülerek yapıldığını söylemek yanlış olmaz. Mide kucultme ameliyati gunahmi gibi sorular için uygulamanın sebeplerini kavramanız oldukça önemli. Çünkü obezite beraberinde getirdiği kalp, solunum, sindirim sistemleri rahatsızlıklarından, hareketlilik düzeyinize, hatta ve hatta yaşam sürenize kadar her anlamda sağlığınızın önünde büyük bir engel oluşturmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için eğer uzmanlar obezite cerrahisini uygun görüyorsa bu  durumun dini açıdan bir engel teşkil etmediğini unutmamak lazımdır.

Mide küçültme facebook gibi sosyal paylaşım platformlarında yer yer kulaktan dolma bilgiler ile kötü bir profil ile lanse edilse de yaşamı için obezitenin risklerinden etkilenmek istemeyen ve kilolarını vermede diğer yöntemlerin yetersiz kaldığı bir bünyeye sahip olan kişiler için, sağlığına kavuşmak bir günah değil tam tersi sorumluluk olarak görülen bir süreçtir.

Sponsor

Bizi Takip Et

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg