• 227.832
Anasayfa
Güzellik Sarı Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışır?

Sarı Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışır?

       0   HANDE ÇEVİKKOL      HANDE ÇEVİKKOL
Sarı Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışır?

Platin sarısı saç modelleri kimlere yakışır? Kirli sarı saç rengi nasıl durur? Sarı saç ombre modellerini kimler kullanabilir? Doğal sarı saç görünümü nasıl yakalanır? Koyu sarı saç rengi kimlerde güzel durur? Sarı saç rengi kime yakışır sorusunun tüm yanıtları bu yazımızda.

Sarı Saç Renkleri Kataloğu İçinden Seçim

Şüphesiz her kadın hayatında en azından bir kereliğine saçlarını sarı renginde boyamayı düşünmüştür. Ancak esmer tenliler için durum biraz kafa karıştırıcı olabilir. Beyaz tenliler ise doğru sarı saç rengi bulamadığında teninin soluk görüneceğinden endişe ediyor olabilir. O zaman sen de saçlarını sarıya dönüştürmeden önce mutlaka bu rehberimize göz atmalısın.

Tercih edeceğin saç renginin ne olduğu önemli değil, önemli olan hangi tonunu seçtiğindir. Cildin alt tonu ya da saçların zemin rengi seçmen gereken tonun kirli sarı saç rengi mi yoksa açık bir sarı mı olması gerektiği gibi ikilemlerde sana ipucunu verecektir. Cildinin alt tonu soluk olanların soğuk sarıları, sıcak bir cilt tonuna sahip olanların ise koyu sarı saç rengi tercih etmeleri önerilir.

İster kestane kahve olsun ister sapsarı, saçların tamamı için kurallar geçerlidir. Herkes ten rengiyle uyumlu tonu bulduğunda muhteşem görünebilir.

Sarı saç kime yakışır sorusunun ise bilindiği gibi açık tenliler olması şaşırtıcı değildir. Ancak buğday ten ile sarı saçların da çok yakışabileceğini eklemekte fayda vardır. Hatta pek çok esmer Hollywood ünlüsünün saçlarında sarıyı tercih ettiği görülebilir. Önemli olan büyük geçişlerden önce küçük provalar yapmak, alanında uzman bir kuaförle çalışmak ve tabi ki kendine güvenerek tarzını yansıtmaktır. Örneğin saçları çok koyu tonlarda olanların sarıya geçmeden önce evde saç rengini açmak için kimyasal kullanmamaları gerekir. Eğer kendi başınıza saç açma işlemine başlarsan saçlarına büyük hasarlar verebileceğini unutmamalısın.

Şimdi en çok beğenilen sarı saç renkleri ve modellerine birlikte göz atalım.

Rita Ora

Rita Ora

Rita Ora

Esmer olsa da sarı saçı ustalıkla taşıyan ünlü bir isim Rita Ora. Marjinal tarz ve beyaza yakın açıklıktaki sarı saçların bir araya gelmesi oldukça asi ve aynı zamanda modern bir görünüm sağlamış.

Gwen Stefani

Gwen Stefani

Gwen Stefani

Senelerdir aynı renkle karşımıza çıkan şarkıcı Gwen Stefani, bembeyaz teniyle saçlarında harika uyumunu yakalamış bir isim. Koyu göz makyajı ile birlikte kullanıldığında platin sarısı saç rengi görüldüğü gibi harika bir zıtlık yaratmış.

Julianne Hough

Julianne Hough

Julianne Hough

Küllü tonlar, bütün renkler için bu senenin trendleri arasında sayılıyor. Hough ise gözlerinin renkli olmasından faydalanarak saçlarında bu cesur rengi kullanan ünlülerden biri. Küllü tonların havasıyla iri saç dalgalarını birlikte kullanmak oldukça havalı bir fikir gibi duruyor. Eğer sen de bu tonları denemek istiyor ancak sisli bir görünümden çekiniyorsan saçlarının yalnızca diplerini boyamayı düşünebilirsin.

Kate Bosworth

Kate Bosworth

Kate Bosworth

Tüm dünyada ‘’butter’’ yani tereyağı adıyla anılan bu renk, sarı saç renkleri kataloğu içinde gördüğünde sana şaşırtıcı gelebilir. Ancak son zamanlarda pek çok kumral tenli ünlü ismin bu rengi tercih ettiğini bilmen gerekir.

January Jones

January Jones

January Jones

Şeker pembesi gibi görünen saçların şık olduğu kadar asi da göründüğü bu renk için kuaförüne danışman gerekebilir. Ancak soluk tenli kadınlarda bu rengin harika duracağına eminiz.

Sienna Miller

Sienna Miller

Sienna Miller

Son günlerde saçların dip boyası gelmiş gibi görünmesi rahatsız edici olmaktan çıktı, hatta moda halini aldı. Bronz ve kumral arası ten renginde bu saçların ve kırmızı rujla kombinin yapmanın harika göründüğünü söyleyebiliriz.

Emma Stone

Emma Stone

Emma Stone

Saçlarına ışıltılarla daha gür bir görünüm vermek isteyenler bu doğal sarıdan esinlenebilir. Sanki güneşte saçlarının rengi kendiliğinden açılmış gibi görünecek ve bu sayede oldukça genç bir hava yaratabileceksin.

Rosie Huntington-Whiteley

Rosie Huntington-Whiteley

Rosie Huntington-Whiteley

Koyu kumral kadınlar Rosie’nin bu saçlarından ilham alarak saç tonunu ayarlayabilir. Ayrıca aralara kumral balyaj eklenerek hafif ve doğal ışıltılar da elde edilebilir.

Amanda Seyfried

Amanda Seyfried

Amanda Seyfried

Doğallık tartışmasız her dönemin modası. Ancak söz konusu sarı saçlarsa doğallığın önemi daha da ön plana çıkıyor. Ten rengine göre en uygun rengi seçmenin yanı sıra aralara açık tonlarda küçük ışıltılar ekleyebilirsin.

 Margot Robbie

 Margot Robbie

Margot Robbie

Işıltılı bembeyaz bir tene sahipsen saç renkleri konusunda oldukça özgürsün. Kumlu tonların beyaz ten rengi ile ne kadar harika göründüğünün en iyi örneği ise Margot Robbie. Sen de bu sıcak tonlardan ilham alarak harika bir tarz yakalayabilirsin.

Blake Lively

Blake Lively

Blake Lively

Bronzlaşan tenle koyu sarıların bir araya geldiğinde yarattığı ‘’denizkızı’’ görünümü, Blake Lively’ye oldukça yakışıyor. Elbette bunda sanatçının röfle ile eklenen ışıltıları da etmen olmuş.

Ciara

Ciara

Ciara

Liste başından beri vurguladığımız üzere esmer tene sarı saç  imkansız değil, yeter ki sen de Ciara gibi doğru  tonu keşfet. Balyaj ise sarıları tenine uydurmak için kullanabileceğin harika bir taktik olabilir.

Sarı Saç Kimlere Yakışır? – Video

Peki sence sarı saç kimlere yakışır? Konuyla ilgili tüm fikirlerini ya da sorularını yorumlar kısmına eklemeyi unutmamalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg