• 259.171
Anasayfa
Moda Spor Yaparken Ne Giymeli Diye Düşünenlere 4 Spor Giyim Önerisi

Spor Yaparken Ne Giymeli Diye Düşünenlere 4 Spor Giyim Önerisi

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Spor yaparken ne giysem diye düşünenlere özel spor giyim önerilerimizi keşfedin ve koşu parkurlarından spor salonlarına her yerde şıklığınızı konuşturun. Bu yazımızda spor yaparken hangi kıyafetleri seçmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Spor Giyim İle Doğru ve Rahat Spor

Spor Giyim İle Doğru ve Rahat Spor

Spor yapmak, kilo vermenin yanında sağlıklı yaşama sahip olmanın en büyük şartlarından biri. Ancak hangi sporu ne kadar süre ile yapıyor olursanız olun, es geçtiğimiz bir konu da doğru giyim oluyor. Spor yaparken doğru giyim tercihlerinde bulunmak hem daha rahat olmanız hem de şıklığınızdan ödün vermeden kendinize tam bir güven halinde sporunuza devam etmeniz için önemli.

Spor giyim önerilerinin başında giydiğiniz giysilerin kumaşına ve dokumasına dikkat etmeniz gelir. Öncelikle terlediğiniz zaman sizi rahatsız etmemesi ya da hijyenik sorunlar yaratmaması için pamuklu kumaşları tercih etmelisiniz. Özellikle teri çekme özelliğine sahip dokumalarda mikrofiber teknolojisinin kullanıldığı ürünleri bulabilir, üst parçalarınızda öncelikli olmak üzere teri çeken parçalar tercih etmeye özen gösterebilirsiniz.

Spor Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

1Spor yaparken giyim kumaşları konusunda da bir diğer önemli konu hava geçirgenliği idir. Özellikle koltuk altı bölgesinde yoğunlaşan file dokular ile hava alan tshirtler tercih etmek sizi sporunuz boyunca rahat ettirecektir.

2Spor yaparken kıyafet kadar ayakkabınız da elbette bir diğer önemli husustur. Ayakkabı seçimlerinde de tıpkı giysileriniz gibi hava geçirgenliğine sahip olanları seçmeli ve yaptığınız spora uygun ayakkabı kullanmalısınız. Ayak sağlığı için kesinlikle tabanının bir tarafı eskiyen ayakkabılara veda etmek gerekir.

3Spor yaparken ne giymeli diye düşünüyorsanız mutlaka spor tayt modellerine göz atmalısınız. Rengarenk seçenekleri ile sizi hem şık gösterecek hem de birçok farklı spor türünde sizi rahat ettirecek taytların kış mevsiminde dış mekan yürüyüşleri için termal olanlarını ya da salon sporları için midi boy olanlarını seçebilirsiniz.

4Spor yapan kişilerde bir diğer öneri de üst parçanızın bir miktar bol olmasıdır. Sizi rahat ettirecek tişörtlerin yanı sıra iki kat ince atlet giymeyi de deneyebilir, spor süresince ihtiyaçlarınıza bağlı olarak tişörtlerinizi bu şekilde daha rahat değiştirebilirsiniz.

Spor yaparken siz hangi kıyafetleri tercih ediyorsunuz? Hangi kumaş ve renkler, spor yaparken daha rahat olmanızı sağlıyor ve hissettiriyor. Yorum yaparak bizlerle paylaşabilir, önerilerde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg