• 241.889
Anasayfa
Obezite Cerrahisi Tüp Mide Ameliyatlarının En Çok Korkutan 3 Riski Ne?

Tüp Mide Ameliyatlarının En Çok Korkutan 3 Riski Ne?

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Tüp mide ameliyatı sonrası riskler nelerdir? Tüp Mide Sonrası Ölüm Riski Var mı? Tüp Mide Sonrası Kaçak Riski Kaç? Tüp Mide Sonrası Kaçak Riski Nedir? Soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Tüp Mide Komplikasyonları Sizi Korkutmasın

Tüp Mide Komplikasyonları Sizi Korkutmasın

Tüp mide ameliyatı tıpkı diğer obezite cerrahisi uygulamaları hatta hemen hemen birçok ameliyatta olduğu gibi birtakım risklere sahip. Ancak uzun yıllardır uygulanıyor olsa da ülkemizde yaygın ve popüler bir hal alması oldukça yeni gerçekleşen tüp mide ameliyatları hakkında kulaktan dolma bilgiler ya da yayınlanan haberler bazen tüp mide adaylarını korkutuyor ya da kararsız kalanları daha da çekimser kılıyor. Siz de en çok duyulan ve korkutan tüp mide komplikasyonları neler keşfederek bu konuda bilinçlenebilir, neler olabileceğini ya da neler yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Tüp Mide Sonrası Ölüm Riski

Tüp Mide Sonrası Ölüm Riski

Tüp midenin en çok korkutan riski olan ölüm, özellikle de duyulan tüp mide sonrası ölenler hakkındaki haberlerin etkisi ile cerrahi adaylarını korkutmaktadır. Ancak uzman kişilere göre bu konuda alınabilecek ne iyi önlem, cerrahi için başvurduğunuz kurum ve doktorun tecrübe ve referanslarını incelemek ve konuyla ilgili uzmanlığından emin olarak cerrahiyi kabul etmektir.

Tüp midenin zararları arasında görülen bu risk, aslında yüzde 1-2 gibi düşük oranlara sahip olmakta ve bu vakalar genelde bu alanda uzman olmayan doktorların girişimi nedeniyle oluşmaktadır. Çünkü cerrahınızın cerrahi anındaki başarısı kadar sizin uygunluğunuzu ölçmek için yapacağı değerlendirmenin detaylarının yorumlanması da önemlidir. Zamanla bu düşük oranın daha da düşmesi beklenmekte ve bu konuda Türk doktorlarının tecrübe kazanması beklentisi neden olmaktadır.

Tüp Mide Sonrası Kaçak Riski

Tüp Mide Sonrası Kaçak Riski

Tüp mide olacak kişilerin aklına en çok takılan sorulardan biri olan tüp mide ameliyatı sonrası kaçak nasıl anlaşılır olmakla birlikte bu konuda cerrahinin bitiminde oldukça hassas davranıldığı unutulmamalıdır. Midenizin daha küçük olan ve sizde bırakılan kısmının kapatılmasının ardından detaylı ve uzun kontroller sağlanmakta ve yine bu konuda doktorun uzmanlığı başarı için söz konusu olmaktadır. Elbette başarılı cerrahilerin ardından yine de kaçak durumu oluşabilmekte, bu risk ise çok nadir görülmekte ve ayırt edici olarak sizin beslenme talimatlarına uymanıza rağmen ağrınızın olması kriter kabul edilmektedir.

Tüp Mide Sonrası Enfeksiyon

Tüp Mide Sonrası Enfeksiyon

Özellikle yara bölgesinde ya da diren çıkış noktalarında tüp mide ameliyatı sonrası enfeksiyon görülmesi hastalar için korkutucu olsa da laparoskopik yani kapalı şekilde gerçekleştirilen bu ameliyatın enfeksiyon riski açık ameliyatlara göre oldukça düşüktür. Elbette bir hafta gibi kısa bir süre için bu bölgelere su ve sabun temasından kaçınılmasında fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg