• 127.891

Eşinizle Kavga Etmenizin Sebebi Fazla Kilolarınız mı?

Anasayfa
HABER Eşinizle Kavga Etmenizin Sebebi Fazla Kilolarınız mı?
0  

Kilolu insanların depresyona daha yatkın oldukları biliniyor. Bu da ailelerine ve çevrelerine  karşı daha agresif davranmalarına neden oluyor.Bu durum eşleri ve yakın çevreleriyle sorunlara neden oluyor. Bilimsel olarak ta kanıtlanan bu durumun çözüme ulaşması için obezite cerrahisi en büyük yardımcıdır.

Obezitenin Ailevi Sorunlarınızın Nedeni Olduğunu Biliyor muydunuz?

Obezitenin ailevi problemlerin sebebi olabileceğini söyleyen Doç. Dr. Fatih Çiftçi,”Obeziteden dolayı insanların hayata bakış açısı farklılaşıyor ve depresyona olan yatkınlığı  artıyor. Bu da kişisel mutluluklarını ve aile huzurlarını olumsuz etkiliyor. Obezite  kişiyi fiziksel olarak hareketleri kısıtladığı için kişisel bakımını ve ailesine karşı olan sorumluluklarını ihmale sevk ediyor.”dedi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Fatih Çiftçi, obezitenin insan hayatını olumsuz etkilediğini ve gelişmiş teknolojiyle yapılan ameliyatların ve ameliyat sonrası bakımların harika bir seviyede olduğunu söyleyen Doç. Dr. Fatih Çiftçi ”Bu sayede yaşlı  ya da genç obeziteden kaynaklanan aile içi sıkıntıları çekmek yerine,hastanın vücut değerleriyle, kapasitesi gözden geçirilip gerekli önlem ve tedbirler alındıktan sonra ameliyat olabilirler. Kalp krizi geçirmiş hastalara dahi bu cerrahi operasyon  uygulanabiliyor. Ameliyat sonrasında ise çok  daha rahat bir yaşam sürmelerini sağlıyoruz ” diye konuştu.

Kilolardan Kurtulmanın Pek Çok Yöntemi Var

Obezite ameliyatı geçiren hastaların kilo kaybetme oranlarının değişkenlik gösterebileceğini belirten Doç. Dr. Fatih Çiftçi ”Hastalarımızın büyük bir kısmı ideal kilolarına kavuşuyor ve kurallara uydukları sürece sağlıklı bir hayat geçiriyor. Bu  hastalıkların zamanında ve etkili bir şekilde kilo vermeleri gerekmekte. Bilimsel olarak çok hızlı kilo verme bazı sakıncalı durumlara neden olabilir. Kilo kaybetmek için pek çok farklı metot mevcut. Fiziksel aktiviteden  diyete, egzersize, mide balonu ve botoksuna kadar uzanan çözümler mevcut” ifadesini kullandı.

Ameliyatlardan sonra başarı oranlarının yüzde 90 lara kadar ulaştığını belirten Doç. Dr. Çiftçi ”Yeter ki karşılıklı fikir birliği ve çözüm odaklı hareket edelim” dedi.  Youtube Son Video

Kaynak: www.hürriyet.com

 

Sponsor

Bizi Takip Et

Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

ft
in
lbs
cm
kg