• 119.778
Anasayfa
Anne / Çocuk Evdeki Malzemeler İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evdeki Malzemeler İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

       0   ELİF POLAT      ELİF POLAT
Evde İdrar İle Hamilelik (Gebelik) Testi Nasıl Yapılır?

Gebelik ne zaman anlaşılır? Erken gebelik testi nedir? Erken gebelik testi ne zaman yapılır? Evdeki malzemeler ile gebelik testi yapılır mı? Hangi malzemeler ile nasıl gebelik testi yapılır? Bebek müjdesi bekleyen her kadın her ay acaba hamile miyim diye sonucu bekler. Evdeki malzemeler ile yapacağınız gebelik testleri hakkında bir araştırma yaptım. Evde kolayca bulacağınız malzemeler ile hamile olup olmadığınızı öğrenebilmek için yazımı okuyabilirsiniz.

Gebelik Ne Zaman Anlaşılır?

Gebelik Ne Zaman Anlaşılır?

Gebelik Ne Zaman Anlaşılır?

Döllenmeden sonraki 5-10 gün sonra gebelik belirtileriniz başlayabilir. Kişiden kişiye değişen bir durumdur. Bazı hamileler yoğum şekilde hamilelik belirtileri yaşarken bazı hamileler ise bunu hissetmeyebilir. Hamilelik ve adet öncesi belirtileri birbirine benzediği için her zaman acaba hamile miyim diye düşünmemek gerekir.

Erken Gebelik Testi

Erken gebelik testleri ve normal gebelik testleri aslında aynıdır. Erken gebelik testleri daha hassas olduklarını iddia ederler. Çok kafanızı karıştırmadan adetinizin geçmesini beklemek en doğru sonucu verecektir size.

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Yumurta sperm ile buluşup döllenmesinden sonra HCG hormonunun da vücutta yükselmesi gerekir. Eğer zamanından önce bir test yaparsanız hamile olmanıza rağmen negatif sonucu alabilirsiniz.

Hamilelik testi adet gecikmesinden kaç gün sonra yapılır diye cevap vermek gerekirse, adetinizin üzerinden 1 hafta süre geçmesi en doğru zamandır. Adetinizden bir hafta önce kadar evde idrar testi yaparsanız negatif sonuç almanız muhtemeldir. Çünkü HCG hormonunun idrara karışması için belli bir zaman gerekir. En doğru sonuç için adetinizin üzerinden bir hafta geçmesi en uygun süredir.

Limon İle Yapılan Gebelik Testi

İkiye böldüğünüz limonu kabın içine yaptığınız idrarınızın üzerine sıkın. Eğer limon tortuları idrarın dibine çöküyorsa müjde hamilesiniz demektir. İdrar tortularının idrarın üzerinde durması hamile olmadığınız anlamına gelir.

Karbonat İle Yapılan Gebelik Testi

Bir kabın içine idrar yapın. Daha sonra üzerine bir miktar karbonat ekleyin. Karbonat köpürür ise hamilesiniz. İdrarınızın üzerine döktüğünüz karbonatta herhangi bir değişim olmazsa bu teste göre hamile olmadığınız anlaşılır.

Toz Şeker İle Yapılan Gebelik Testi

Bu testi yapmak için sabah yapacağınız ilk idrarı kullanmanız gerekir. Bir kase ya da bardağın içine bir miktar şeker koyun. Bu şekerin üzerine idrarınızı dökün ve bekleyin. Eğer şeker tamamen eriyorsa hamile olmadığınız anlamına gelir. Ama idrarın içindeki şeker erimez ve topaklanır ise hamile olduğunuz anlamına gelir. Bu testi güvenilir yapan açıklama şudur; HCG hormonu idrarda şekerin erimesini engeller. Hamilelik durumunda şeker erimeyecektir.

Diş Macunu İle Yapılan Gebelik Testi

Bir kase ya da bardağın içine beyaz olan diş macunundan biraz sıkın. Bu test için beyaz diş macunu kullanmanız gerekir. Eğer diş macunu köpürerek mavi rengine dönüşüyorsa, sonuç pozitiftir. Karışım köpürür ancak renginde bir değişim olmazsa sonuç negatif demektir.

Çamaşır Suyu İle Yapılacak Gebelik Testi

Bir kaba yaptığınız idrarın içine biraz çamaşır suyu ekleyin. Eğer oluşturduğunuz karışım köpürürse bu teste göre hamilesiniz. Ancak köpürmez ise hamile değilsiniz demektir.

Sabun İle Yapılacak Gebelik Testi

Bu testi yapabilmek için normal bir sabun kullanabilirsiniz. Küçük bir sabun parçası bir kabın içine koyun ve üzerine idrarınızı ekleyin. Eğer idrar sabunu köpüklendirir kabarcıklar oluşturursa bu teste göre sevinebilirsiniz. Yani hamilesiniz. Ancak bir köpürme ve kabarcık oluşumu olmazsa hamile olmadığınız sonucu ortaya çıkar.

Süt İle Yapılacak Gebelik Testi

Kaynattığınız süt ile idrar miktarınız aynı olmalıdır. Sütü kaynattıktan sonra aynı miktarda idrar ekleyin. Bir gün beklettikten sonra süt kesilirse hamile, kesilmezse hamile olmadığınız anlamına gelir.

Çamaşır Suyu İle Yapılacak Gebelik Testi

Çamaşır Suyu İle Yapılacak Gebelik Testi

Karahindiba İle Yapılacak Gebelik Testi

Plastik bir kabın içine bir kaç yaprak karahindiba koyun. Kabınızı güneş görmeyen bir yere koyun. Bu testi yapabilmek için idrar miktarınızın fazla olması gerekir. Yaprakları tamamen ıslatana kadar idrarınızın olması gerekir. 10 dakika bekledikten sonra eğer yaprakların üzerinde kırmızı bir tabak oluşuyorsa sevinebilirsiniz bu teste göre hamilesiniz.

Kırmızı Lahana İle Yapılacak Gebelik Testi

Yarım kırmızı lahana doğranarak bir kabın içine koyun. Kabın içine sıcak su koyun. 10 dakika boyunca bu suyu kaynatın. Daha sonra suyu bir kavanoza dökün. Başka bir kapta topladığınız idrar ile bu su aynı miktarda olmalıdır. Aynı miktarda olacak şekilde karıştırın. Eğer karışımın rengi değişmezse, yani mor renginde kalırsa çocuğunuzun kız olma ihtimali yüksektir. Eğer karışımın rengi kırmızı pembe gibi olursa doğacak çocuğunuzun erkek olma şansı yüksektir. Gördüğünüz gibi evdeki malzemeler ile bebeğinizin cinsiyeti hakkında bir fikir edinmek bile mümkün.

Evdeki Malzemelerle Gebelik Testi Yapmak Doğru mu? – Video

Size evde gebelik testi yaptınız mı? Hangi yöntemi denediniz? Sizinde bildiğiniz denediğiniz bir evde gebelik testi yapma yöntemi varsa bize yazarak paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg