• 338.824
Anasayfa
Diyetler Birbirinden Lezzetli Kilo Verdiren 25 Farklı Detoks Suyu Tarifi

Birbirinden Lezzetli Kilo Verdiren 25 Farklı Detoks Suyu Tarifi

       0   HANDE ÇEVİKKOL      HANDE ÇEVİKKOL
Birbirinden Lezzetli Kilo Verdiren 25 Farklı Detoks Suyu Tarifi

Kilo verdiren detoks içeceği tarifleri neler? Zayıflatan detoks içecekleri neler? Kilo verdiren detoks suyu tarifleri nasıl hazırlanır? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri nasıl yapılır? Sen de zayıflatan detoks tarifleri ile fit ve sağlıklı bir vücuda kavuşmak için hemen yazımızı okumaya başlamalısın.

Detoks Diyeti Nedir?

Detoks Diyeti Nedir?

Detoks Diyeti Nedir?

Kısa sürede vücudundaki ödemi uzaklaştırmak ve kilo vermek isteyenlerin en sevdiği yöntemlerin başında detoks diyeti geliyor. Oldukça popüler olan bu kürler için elbette yalnızca verilen tarifleri tüketmen yeterli değil. Süre boyunca hem egzersiz düzenine hem de beslenmene oldukça dikkat etmen gerekiyor. Kilo vermeni hızlandıracak, metabolizmanı düzenleyecek ve yağ yıkımını kolaylaştıracak bu tarifler ise süreci kısaltmanın en lezzetli yolları.

İçerisinde hiçbir ek malzeme bulunmayan içme suyu, genel vücut sağlığı için eşsiz bir öneme sahip. Kalorisiz ve mineralli olan bildiğimiz su, hızlı kilo vermek için olduğu gibi genel vücut sağlığını korumak için de mutlaka gün içerisinde sıklıkla tüketilmeli. Kilo kaybı ile direkt ilişkili olan su tüketimi, metabolizma ve yağların sindirilmesi için olmazsa olmaz bir öğe.

Diyetler için olduğu gibi kilo vermeye çalışmayanların bile beslenme programı için önem arz eden su, sağlıklı ve fit olmak için şart. En etkili diyet programını dahi uyguluyor olsan da kaslarını, enerjini, kemiklerini ve hatta tüm sistemleri korumak için mutlaka yeterli oranda su içmen gerekiyor. Sana anlatacağımız içecekler ise büyük oranda sudan oluşurken içerisinde etkileri artıracak pek çok yeni malzeme yer alıyor olacak. Bu şekilde hali hazırda mucize bir sıvı olan suyun, diyetine olan etkileri kat kat artacak.

Detoks Suyu Nedir?

Detoks Suyu Nedir?

Detoks Suyu Nedir?

Vücuttaki toksin etkili maddeleri uzaklaştıran ve ödem oluşumunu engelleyen detoks suyu içeriğine göre farklı faydalara sahip bir içecektir. En temel içecek olan suyun etkilerini arttırırken aynı zamanda genel olarak sağlığın daha iyi bir şekil almasını sağlar. Metabolizmayı hızlandırmak ve zararlı maddeleri uzaklaştırmak bu tariflerin ortak özelliğidir.

Bu tariflerin bilim insanları ve beslenme uzmanları tarafından da sıklıkla tavsiye edildiğini duyabilirsin. Bahsedeceğimiz içecekler zararlı maddeleri uzaklaştırmak gibi harika bir etkiye sahip olmasının yanında oldukça pratik ve hızlı bir şekilde hazırlanır. Bu içeceklerin düzenli ve uygun miktarda tüketilmesi, etkilerini görmeniz açısından oldukça önemlidir. İçerisinde bulunan yüksek miktarda vitamin, mineral ve diğer besin ögeleri sayesinde sağlığıyla birlikte enerjini de yüksek tutmanı sağlar.

Zayıflatan Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Zayıflatan Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Zayıflatan Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Hemen hemen aynı şekilde hazırlanma mantığına dayanan bu tariflerde yalnızca malzemelerin değiştiğini söyleyebiliriz. Malzemeleri saklamak ve tabi öncesinde demlenmesini beklemek için cam bir sürahi ya da kavanoza ihtiyacın olacak. Malzemeleri istenilen miktarda su ve buzla birlikte buzdolabında saklayabilir, yalnızca 1 saat beklettikten sonra tüketebilirsin. Görüldüğü gibi oldukça kolay ve hızlı bir şekilde sağlıklı bir vücuda merhaba diyebilirsin.

Sen de evde hazırladığın tarifleri cam şişe içinde güvenle saklayarak bu içecekleri iş yerine, spora ya da dışarıya yanında götürebilirsin. Böylece sebze ve meyve ihtiyacını da sıvı ihtiyacınla birlikte karşılayarak gün içinde tazelenebilirsin. Ayrıca tamamen doğal olması nedeniyle sağlıklı kilo verme için ilaçlardan ya da estetik müdahalelerden çok daha düşük maliyetli ve güvenilir olduğu da kesindir.

Tam 25 Farklı Yağ Yakıcı Detoks Suyu Tarifleri

Sana ilham verecek ve yeni tarifler denemen için motive edecek farklı tarifler ile karşındayız. Eğer tariflerimize küçük eklemeler yapmak istersen çekinme. Eminiz senin de hazır detoks içecekleri ile kıyaslanmayacak kadar harika fikirlerin vardır ve bu sayede her bir sebze ya da meyvenin faydalarını alman mümkün olacaktır.

1- Elmalı, Tarçınlı Detoks Suyu

Elmalı, Tarçınlı Detoks Suyu

Elmalı, Tarçınlı Detoks Suyu

Söz konusu eğer kilo verme kürü ise o zaman elma ve tarçın akla ilk gelen malzemeler olacaktır. Sağlıklı bir şekilde kilonu kontrol edebilmek için bu ikilinin vazgeçilmez olduğu inkar edilemez.  Ayrıca bu tarifin en iyi yanlarından biri harika bir tadı olması.

Elmanın içerisinde bulunan antiseptikler enfeksiyonları; antioksidanlar ise kanser, diyabet, kalp hastalıkları ve hipertansiyonu tedavi etmeye yardımcı olacak. Tarçının ise yağ yakmayı kolaylaştırmanın yanında iştah azaltma etkisi eminiz diyetini çok daha etkili kılacak. Gelelim bu iki mucize ürünün bir araya geldiği tarifimize:

1 adet elmanın çekirdeklerini ayıkla ve ince ince dilimlere ayır. Fuji elma en ideal tür olsa da terci h elbette sana kalmış. Suyun üzerine çıktığından toz yerine 1 adet çubuk tarçın al ve bu iki malzemeyi bahsettiğimiz gibi 1 litre su içinde demlemeye bırak.

2- Yağ Eriten Detoks İçeceği

Salatalık, limon, greyfurt detoks

Salatalık, limon, greyfurt detoks

Hem limonun hem de salatalığın yağ yakımını hızlandırmak ve toksinlerden vücudunu arındırmak için birebir olduğunu unutma. Limon keskinliği ile aroma verirken salatalığın eşsiz ferahlığı ise tadın dengelenmesini sağlıyor. Ayrıca şimdi vereceğimiz tarifin içerisinde turunçgillerin olması da antioksidan deposu bir içeceğinin olmasını sağlayacak. Bu sayede yağlarla birlikte hastalıklara ve sağlık sorunlarına da veda edeceksin. Bol C vitaminli zayıflatan detoks kürü malzemeleri ise şöyle:

 • 1 bardak su
 • Yarımşar limon, greyfurt, salatalık

Tüm malzemeleri ince ince dilimledikten sonra suyla birlikte bekletip tüketebilirsin.

3- Cilt Güzelliği Sağlayan Detoks İçeceği Tarifi

Yabanmersini, portakal detoks

Yabanmersini, portakal detoks

Şimdi vereceğimiz malzemeleri bir araya getirmek yağ yakmanın yanı sıra cildinin de güzelleşmesine ve arınmasına yardımcı olacak. Aslında vereceğimiz bu tarifin tam bir diyet kürü olduğunu söylemek doğru olmaz. Ancak içme suyu gibi diyet içinde eşsiz bir öneme sahip olan sıvının daha etkili ve faydalı olmasını sağladığımız kesin. Bir diğer iyi yanı da mükemmel tadı elbette bu tarifin. Vücuda sağladıklarının yanı sıra yüzünün de daha genç ve aydınlık görünmesini sağlayacak vitamin deposu kırmızı meyveler, bu defa narenciyeler ile bir araya geliyor. Malzemeleri bir araya getirdiğinde ortaya çıkan aromanın iştahını kontrol altına almanda yardımcın olacağını bilmelisin.

 • 2 adet portakal
 • 1 bardak yaban mersini

Malzemeleri suda beklet ve bu aromalı yağ eriten su tarifinin tadını çıkar.

4- Hazır Detoks İçecekleri Bu Tarifle Rafa Kalkıyor

Çilek, karpuz detoks

Çilek, karpuz detoks

Yazın en lezzetli seçeneklerinden olan karpuzun, yüksek su oranı ve kan basıncını dengeleme, insülini düşürme ve ağrı giderme gibi etkileri nedeniyle sevilmesi bir tesadüf değil. Karpuzun en çok yakıştığı meyvelerin başında ise şüphesiz çilek geliyor. Bu harika yaz meyveleri bir araya geldiğinde ise antioksidan bombası bir içeceğimiz oluyor.

 • Çilekleri ve karpuzları küp küp doğra.
 • Karpuzdan 4 su bardağı kadar ve çilekten de 1 bardak kadar ayır.
 • 6 tane taze nane yaprağını al ve hafifçe ez.
 • Şimdi tüm malzemeler suda buluşmayı bekliyor.

5- Metabolizma Hızlandıran Detoks Suyu

Metabolizma Hızlandıran Detoks Suyu

Metabolizma Hızlandıran Detoks Suyu

Mango ve zencefil gibi iki egzotik aromanın bir araya geldiği bir tarife kim hayır diyebilir ki? Harika tadının yanı sıra gün içinde kendini ferahlamış ve yenilenmiş hissetmen ise bu lezzetli detoks içeceği tarifimizle oldukça kolay. Mangonun metabolizma hızlandırıcı etkisinin yanı sıra sindirimi kolaylaştırması, cinsel istekliliği artırması ve hafızayı kuvvetlendirmesi ise ona aşık olmamızı sağlayan diğer faydaları. Bu nedenle bu karışımından kocaman bir şişe hazırlamanı öneririz.

 • 3 cm. kalınlığında soyulmuş ve rendelenmiş taze zencefil
 • 1 bardak soyulmuş ve küp kesilmiş mango

Dilersen daha pratik olmak için mangoları dondurulmuş alabilirsin.

6- Turuncu Detoks Suyu

Turuncu Detoks Suyu

Turuncu Detoks Suyu

İçeriğinde bol bol C vitamini barındıran bir ikili ile daha karşı karşıyayız: Portakal ve ahududu. Bu ikili lezzetiyle seni mutlu etmenin yanı sıra erken yaşlanma belirtilerinin önüne geçiyor, soğuk algınlığından enfeksiyonlara kadar pek çok basit hastalıkla savaşıyor. İhtiyacın olan tüm malzemeler ise:

 • 1 adet portakal
 • 1 su bardağı ahududu

Malzemeleri suya atmadan önce portakalın kabuğunu soyup dilimlemeyi ve ahududuları hafifçe ezmeyi unutma.

7- Kilo Verdiren Salatalık Suyu

Salatalık detoks

Salatalık detoks

Salatalık detoks suyu için en ideal malzemelerden olabilir. Söz konusu eğer kilo vermekse salatalık mucizesinden faydalanmamak olmaz. Salatalığın faydaları onu kürlerin baş tacı etmemizi sağlıyor. Beyni koruması, iltihapları önlemesi, solunum sistemini onarması ve sayısız faydalı bileşen içermesiyle salatalık favori besinlerimizden biri.

Sen de harika bir detoks diyeti için uygun içeceği arıyorsan suyunun içine bir adet salatalığı yıkayıp soyduktan sonra doğrayıp atman yeterli.

8- Limonlu Detoks Suyu

Limonlu Detoks Suyu

Limonlu Detoks Suyu

Bu defa leziz limonları ahududu ile bir araya getiriyoruz. C vitamininin yanı sıra antioksidan bakımından da lezzetli bir detoks içeceği tarifi önerimiz var senin için. Misafirlerine bile ikram edebileceğin ve senin de keyifle tüketeceğin bu içeceğin en iyi ev yapımı tariflerimizden biri olduğunu bilmende fayda var.

Limonun sarılığı ile diğer meyvelerin mor – mavi renkleri bir araya geldiğinde bu karışıma yalnızca senin değil tüm ailenin bayılacağına eminiz. Böylece limon dilimlerini gördüğünde kaçan çocuklarını bile vitamin yağmuruna tutabilirsin.

 • 1 adet limon
 • Yarımşar bardak yaban mersini ve ahududu

Dilersen meyveleri dondurulmuş alabilirsin. Limonun faydaları ile daha iyi bir karışım hazırlamak için limonu ince dilimlere ayırmayı unutma.

9- Ferahlatan Detoks Suyu

Nane yaprağı, çilek detoks

Nane yaprağı, çilek detoks

Toksik maddeleri uzaklaştırma konusunda en etkili meyvelerden biri çilektir. Limonun ekşi aromasını dengelemesi nedeniyle tatlı bir serinlik veren bu yağ yakan içecek tarifi önerimizi buz küpleriyle yazın keyifle tüketebilirsin. Ayrıca bu tarifi misafirlerine de sunmak istersen nane yaprakları ile süslediğin bardakların harika bir yaz tarzı yaratacağını bilmelisin.

Lezzetli olduğu kadar faydalı detoks içeceği tarifi için gerekli malzemeler ise;

 • Dörde bölünmüş 15 tane çilek
 • 5 adet taze nane yaprağı
 • Yarım limon

10- Hızlı Zayıflatan Detoks İçeceği

Salatalık, nane, limon detoks

Salatalık, nane, limon detoks

Leziz bir tarifin tadını çıkarırken aynı zamanda metabolizma hızlandırmak isteyenleri buraya alalım. Bu bol malzemeli, bol vitaminli ve bol mineralli tarifimiz adeta sağlık saçıyor. İçerisindeki malzemelerle birlikte kilo vermeni hızlandıracak bu harika suyun yaz sıcaklarında sana çok iyi geleceğine eminiz.

Suyun içinde bekletmen gereken tüm malzemeler;

 • 1 adet limon
 • 1 adet orta boy salatalık
 • 1 adet misket limonu( Lime)
 • 1 adet greyfurt
 • Birkaç yaprak taze nane

Öncesinde bol suyla yıkayıp kabuklarını soymayı ve sonra ince ince parçalara ayırmayı unutma.

11- Farklı Detoks İçeceği Tarifleri

Yaban mersini, lavanta detoks

Yaban mersini, lavanta detoks

Bilinen tariflere alternatif, farklı tatlar arayanlar bu karışıma bayılacaklar. Çiçekleri de suyumuzun içine aldığımız bu tarifle birlikte meyvelerden elde ettiğimiz faydaları şimdi de başka bitkilerden alıyor olacağız. Harika bir aroması olan bu zayıflatan içecek tarifi eminiz herkesin ilgisini çekecek. Diyetin bittikten sonra bu karışımı partilerinde bile ikram edebilirsin.

 • 1 bardak yaban mersinini hafifçe ez
 • Birkaç dal taze lavanta çiçeği ile birlikte suyun içerisine al. İşte bu kadar!

12- Sodalı Zayıflama Suyu

Sodalı detoks

Sodalı detoks

Sodayı yaz sıcaklarında olduğu gibi ağır yemeklerden sonra da tüketmeyi çok sevdiğini biliyoruz. Ancak sodanın faydalarını ve bol mineralli yapısını daha da keyifli hale getirmeyi düşünmüş müydün? Sade soda içmek istemeyenler aromalı hazır sodalara başvuruyor olsa da bu sodaların şeker ilaveli ve diyeti alt üst eden zararları olduğunu bilmen çok önemli. Bir diğer alternatif ise daha da zararlı olan asitli içecekler elbette.

Tüm bu zararlı seçeneklerin yerine elma sirkesi faydaları ile sodayı bir araya getirmeye ne dersin? Vücudunda tam bir arınma etkisi sağlayacak bu harika karşım sayesinde yalnızca sindirimi kolaylaştırmakla kalmayacak aynı zamanda bedenine kocaman bir iyilik yapmış olacaksın.

Elma sirkesi zaten sağlığa pek çok faydası sebebiyle çok popüler olarak tüketilen bir besinken, bir de vücutta doğal olarak detoks etkisi yaratmaya yardımcı olması da çok önemlidir. Doğal bir yağ yakıcı olan limon ile bir araya getirildiğinde ise gerçekten hem sağlıklı hem de çok lezzetli bir detoks içeceği elde etmek mümkün oluyor.

 • 2 litre doğal maden suyunun içerisine 2 adet limonun suyunu sık ve son olarak yavaşça 6 yemek kaşığı elma sirkesi ilave et.

13- Detoks Tarifleri Blender ile Daha da Güzel

Çilek detoks

Çilek detoks

Çileğin sayısız faydasından bahsettik ve onun harika bir zayıflama meyvesi olabileceğini anlattık. Ancak çileği nasıl tek başına kullanabileceğinden bahsetmeye geldi sıra. Yoğun miktarda C vitamini, antioksidan ve antienflamatuar bileşen içeren çileği şimdi ezme vakti.

Blender detoks tarifleri için harika bir araç. Öyle ki yalnızca bir bardak çileği blenderle ezip suya ilave etmek kilo verdiren bir tarif için yeterli. Dilersen bu suyu egzersizlerinden sonra tüketerek kaslarındaki ağrıları önleyebilir, solunumunu düzenleyebilir ve şişkinlikleri azaltabilirsin.

14- Detoks Suyu ile Zayıflayanlar Bu Tarifi Öneriyor

Limon, lime detoks

Limon, lime detoks

Vücudun uzun zamandır depoladığı fazla kilolar, artık hem serinletici hem de yağ yakan tarifler ile sorun olmaktan çıkıyor. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğin bu içeceğimizi her yere yanında götürerek gün içinde istediğin zaman zindeliği yeniden yakalayabilirsin. Hatta bol yeşillikli bir salara ile harika gidecek bu içeceğini diyetinden sonra da sıklıkla tüketmek isteyeceksin.

Su ile gücünü birleştirdiğinde kırışıkları azaltan ve daha genç bir görünüm sağlayan limon, yine karşımızda. Metabolizmanla birlikte cildine de faydaları olan bu karışımın malzemeleri ise şöyle:

 • 1 tane limon
 • 3 tane lime

Bu iki kardeş meyveyi soyup suyun içerisine atman ya da sularını çıkarıp bir şişe içme suyuyla karıştırman yeterli. Böylece limonun faydaları seninle olacak.

15- Tropikal Detoks İçeceği

Ananas, portakal detoks

Ananas, portakal detoks

Seni tropik esintilerle buluşturacak bu içeceğini yudumlarken bir yandan yağlarının yakılmasını sağladığını bilmek eminiz seni çok mutlu edecek. Özellikle egzersiz öncesinde ya da sonrasında bu içeceğinden tüketerek sen de kalori yakma oranını artırabilir ve daha verimli bir egzersiz programı geçirebilirsin. Bu tropik meyvelerin zayıflatan detoks suyu içinde cildini de gençleştireceğinden ve cildindeki yağlanmayı kontrol altına alacağından da emin olabilirsin.

Karıştırman gereken malzemeler;

 • İnce dilimlenmiş 1 adet portakal,
 • Küp küp doğranmış 1/2 bardak ananas

16- Tüm Faydalılar Bu Detoks İçeceği İçinde

Limon, nane yaprağı, salatalık detoks

Limon, nane yaprağı, salatalık detoks

Sıcak günlerde hızlı kilo vermek ve bir an önce sıkıcı diyetlere veda etmek istiyor olabilirsin. Sana ideal kiloya ulaşman için süreyi çok daha kısaltacak harika bir tarifle geldik. Tüm yağ yakıcıların bir arada olduğu içecek bir şahane!

 • Soyulmuş ve ince dilimlenmiş 1 adet limon
 • Halka dilimlenmiş 1 adet salatalık
 • 5- 6 taze nane yaprağı

17- Elma Sirkesinin Faydaları Yine İçeceğinde

Elma sirkeli detoks

Elma sirkeli detoks

Zayıflama formülü arayanların en sevdiği doğal çözümlerden biri şüphesiz elma sirkesi. Tam bir şifa kaynağı olan bu sirkenin düzenli tüketilmesi halinde karaciğer ve kan temizleniyor, ağrılar hafifliyor, tüm toksinler uzaklaştırılıyor. Elma sirkesinin yararları ile şifa bulmak elbette bu keskin tadı ile her zaman mümkün değil. Ancak tarifimizin en iyi yanlarından biri sirkenin keskinliğini alan malzemeleri. Bir litre suda bir araya getirmen gereken malzemeler ise şu şekilde::

 • 2 yemek kaşığı elma sirkesi
 • 1’er adet lime ve
 • 5-6 taze nane yaprağı

18- Acı Biberli Detoks Kürü

Acı biberli, limonlu detoks

Acı biberli, limonlu detoks

Kilolarından kurtulmak isteyenlerden acı biber kilo verdirir mi sorusunu sıkça duyuyoruz. Ancak egzersizlerini limon suyunun ve acı biberin ekşili acılığı keskinliği ile yaptığında çok daha büyük etkiler göreceğini bilmen gerekiyor. Tüm malzemeleri birlikte demleyip sonrasında süzerek içmen gerekiyor. Bu kürü günde bir kere uygulaman, selülitlerinden kurtulmana bile yardımcı olabilir. İdeal kilona ulaşmanda en büyük yardımcın olacak tariflerden biri şu şekilde:

 • 2 yemek kaşığı limon suyu
 • 2 yemek kaşığı organik akçaağaç şurubu
 • 1/4 çay kaşığı acı kırmızı pul biber
 • 1 su bardağı içme suyu

Detoks tarifleri diyetisyen önerileri göz önünde bulundurularak hazırlanmakta ve bu tarifin bilim insanlarınca da takdir gördüğünü de söylememizde fayda görülmektedir.

19- Vitaminli Detoks Kürü

Kızılcık, limon detoks

Kızılcık, limon detoks

Tamam şimdiye kadar bahsetmiş olduğumuz hemen her tarifin zaten bir C vitamini deposu olduğu görülebilir. Ancak antioksidan açısından olduğu gibi vitaminler bakımından da en güçlü tariflerden biri ile karşındayız bu defa. C vitamini bulunan yiyecekler her zaman narenciye grubundan olmak zorunda değil. Sen de diyetinde kilo verirken vitamin alarak sağlığını korumak istiyorsan farklı tatlarla tanışmak için bu tarifi hemen deneyebilirsin.

 • 2 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 yemek kaşığı kızılcık suyu
 • 1 tutam taze karahindiba kökü

Suyun içerisinde bekleyen karahindiba zamanla aromasını verirken diğer sular ise birbiri ile karışacaktır. Gün içinde bu yağ yakıcı içecek tarifini buz ekleyerek bol bol tüketebilirsin.

20- Aloe Vera Faydaları ile Detoks İçeceği

Aloe vera detoks

Aloe vera detoks

Cilt güzelliği ve cilt bakımı dendiği anda şüphesiz akla ilk gelen bitkilerin başında aloe vera geliyor. Aloe vera faydaları ile tüm kozmetik dünyasının göz bebeği olsa da pek çok kişi  bu bitkinin ağızdan da tüketilebileceğini ve vücudun genelini yenileyebileceğini bilmiyor.

Cilt güzelliği için detoks içeceği tarifi arayanların aloe verayı kullanarak kısa sürede arzuladığı görünüme kavuşuyor olması elbette harika. Ancak sen bu karışıma bir de lime ekleyerek aynı anda kilo vermeye ne dersin?

 • Aloe vera suyundan 2 çorba kaşığı al ve 1 lime dilimleri ile birlikte suda beklet.
 • Verilen kilolar ve cilt güzelliği bu karışımda bir arada.

21- Salatalık Suyu ve Limonun Faydaları Bir Arada

Salatalık, nane, lime detoks

Salatalık, nane, lime detoks

Toksinlerden doğal yollarla arınmak isteyenlere bu tarifimizi öneriyoruz. Salatalık suyu kilo verdirir mi sorusunu hali hazırda yanıtladık. Bir de bu mucize suyun içerisinde narenciyelerin vitaminlerini eklemek kilo vermenin en sağlıklı yolunu keşfetmene yardımcı olacaktır.

Serinlerken bir yandan sindirimi hızlandırmak ve böylece diyetini daha etkili kılmak isteyenlerin kullanacağı malzemeler şu şekilde:

 • 2 büyük portakal
 • 1 limon
 • 1 orta boy salatalık
 • 5-6 yaprak taze nane

Meyveleri ince ince dilimle ve naneleri biraz ez. Şimdi hepsini suyun içine at ve mucize içeceğinin hazır olmasını bekle.

22- Serinleten Naneli Detoks Suyu

Şeftali nane detoks

Şeftali nane detoks

İşte sıcak yaz günlerinde seni  serinletecek çok faydalı bir diğer tarif daha! Tok tutma özelliği sayesinde nanenin aromatik kokusu ve tadının kilo vermede sık kullanıldığını biliyoruz. Özellikle bir anda gelen tatlı krizleri için bu gibi taze aromalar şiddetle öneriliyor. Şimdi bu harika aromayı bir de şeftalinin doyum olmaz tadıyla birleştirmeye ne dersin?

Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri içerisinde en lezzetlilerinden biri olan bu tarifimiz sık sık tatlı krizleri yaşadığı için kilo vermekte zorlananların favorisi olacak. Şeftalinin ve nanenin bir araya gelmesi şeker ihtiyacını ve beraberinde iştahı azaltırken aynı zamanda vücudun ihtiyacı olan nemi de almış olacak. Böylece ödemin neden olduğu fazla kilolara da veda etmen kolaylaşacak.

 • 1 taze nane dalı veya 1 kaşık kuru nane
 • 1 adet dilimlenmiş orta boy şeftali

Malzemeleri eklediğin yağ yakan içecek tarifi dilersen buzla çok daha keyifli tüketilebilir.

23- Zencefilli Detoks İçeceği

Zencefil limon detoks

Zencefil limon detoks

Yalnızca tadının farklı olmasıyla değil, yağ yakmak için de tercih etmekten büyük keyif almanı sağlayan bu tarifimiz, gün içinde çok daha iyi hissetmeni sağlar. Doğal yollardan vücudun temizlenmesine ve senin daha enerjik hissetmene yardımcı olan bu karışım benzersiz bir aromaya sahiptir.

İçeceğimizin olmazsa olmaz bileşeni zencefilin faydaları ise bu tarifi denemen için bir diğer neden. İştah azalması, iltihaplar, mide bulantısı, kas hastalıkları zencefil tüketenlerin kolaylıkla son verdiği sağlık sorunları arasında yer alıyor.

 • 2 limonun suyu
 • 2 parça soyulmuş ve rendelenmiş zencefil kökü

24- Ananas ve Salatalıklı Detoks Kürü Tarifi

Salatalık ananas detoks

Salatalık ananas detoks

Ananasın ödem atmak için ne kadar faydalı olduğunu biliyoruz. Ayrıca tropikal tadı nedeniyle içine girdiği her içeceği çok daha çekici kıldığı da bilinen bir diğer gerçek. Şimdi bu egzotik tadı salatalığın anlatmakla bitiremediğimiz faydalarıyla bir araya getirmekte.

Tıpkı salatalığın faydaları gibi ananasın da vitaminler bakımından zengin olması sayesinde  sunduğu faydalar, bizleri pek çok hastalıktan koruyor. Cildi daha güzel bir hale getirmesinin yanında sindirimi ve metabolik faaliyetleri hızlandırması nedeniyle ananas ve salatalık karışımını senin de bir an önce denemeni öneriyoruz.

 • 1 bardak ananas dilimleri
 • 1 adet ince dilimlenmiş orta boy salatalık

25- Yeşil Çayın Faydaları ve Yağ Yaktıran İçecek Tarifi

Yeşil çay, limon, nane detoks

Yeşil çay, limon, nane detoks

Hücreleri onarma gücü, serbest radikallerle savaşması, kanserden bunamaya pek çok hastalığa çare olmasıyla yeşil çayın faydaları saymakla bitmez desek yeri. Ancak bildiğin gibi bu çayın en çok kilo vermeye çalışanlar tarafından seviliyor olması ise bir tesadüf değil. Metabolizmanı yeşil çay mucizesi ile hızlandırırken bir yandan bol vitamin almaya ne dersin?

1 porsiyon detoks içeceği hazırlamak için;

 • 1 poşet demlenmiş yeşil çay
 • 2 dilim salatalık
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 dilim limon
 • 2 tane dilimlenmiş çilek
Leblebinin Faydaları Nelerdir? 3 Günde 4 Kilo Verdiren Leblebi Diyeti Nasıl Yapılır?
Kinoa Tohumu Nedir, Faydaları Nelerdir? Kinoa Diyeti Nasıl Yapılır?

Sen de bu harika kilo verdiren detoks suyu tarifleri ve yağ takan detoks kürü tarifleriyle hem yenilenmeye hem şifa bulmaya hem de en önemlisi kilolara veda etmeye hazır mısın? Sen de tüm bu tarifleri inceledikten sonra istediklerini deneyebilir, sorularını ve tecrübelerini yorum olarak bizimle paylaşabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg