Obezite Tedavisi Astım Krizini Azaltıyor

Obezite Tedavisi Astım Krizini Azaltıyor

Obezite, sağlığı olumsuz yönde etkileyen ciddi bir vakadır. Bunun için bir an önce fazla kilolarınızdan kurtulmalısınız. İster kendi imkânlarınız ile ciddi bir diyet ve sporla olsun, isterseniz de uzman tarafından yapılan ciddi takip ve operasyon ile olsun fazla kilolarınızdan kurtulmalısınız. Fazla kilolu olup olmadığınızı vücut indeksinizi hesaplayarak öğrenebilirsiniz.

obezite-tedavisi-astim-krizini-azaltiyor

Obezite Tedavisi Olan Daha Az Astım Krizine Yakalanıyor

Astım krizi olan obezite hastası biri bu krize daha fazla yakalanmaktadır. Obezite cerrahi operasyonu geçiren astım hastaları üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki, cerrahi operasyon sonrasında acile başvurma oranları ciddi oranda düşmüştür.

Obezite hastası olan astım hastalarının %22’si acile başvurmak durumunda kalırken, cerrahi operasyon sonrası bu oran %11’lere kadar düşmüştür. Yabancı kaynaklı olan Journal Of Allergy Clinical Immunology dergisi ilk resmi yayın olarak bu haberi duyurmuştur. Yapılan duyuruda fazla kilolardan kurtulan astım hastalarının krize yakalanma oranlarının ciddi oranda azaldığı belirtilmiştir.

obezite-tedavisi-astim-krizini-azaltiyor

Eğer astım rahatsızlığınız var ise ve fazla kilolarınız varsa mutlaka fazla kilolarınızdan kurtulmalısınız. Fazla kilo çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirdiği gibi astım hastalarına da ciddi oranda tehdit oluşturmaktadır.

Astım atakları sonucu ölüme varan nöbetler olabiliyor, bu nedenle sizde fazla kilolarınızdan bir an önce kurtulun ve sağlıklı bir hayata ilk adımı atmış olun. Bu kilolardan ise gerek diyetisyen kontrolü ile gerekse ihtiyaç halinde cerrahi operasyon ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 18 Yaşındaki Gencin İnanılmaz Değişimi başlıklı makalemizde Genç Salih’in Başarı Hikayesi hakkında bilgiler verilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Cansu Tanrıkulu Cansu Tanrıkulu Obezitehaber.com İçerik Editörü.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Makaleler kategorisindeki makaleler çok bilgilendirici, benzeri makaleleri merakla beklemekteyim.

  2. Mide ameliyatı sonrasında kı deri sarkması ameliyatını hangı hasneler yapıyor ? ücreti nedir ? devlet karşılıyor mu ?

  3. selamlar sayın obezite haber yazarları , %%baslik% hakkındaki yazılar çok dikkat çekici biraz arttırmanızı tavsiye ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Bumerang - Yazarkafe
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2017-05-17 23:06:18
Birgen Kivanc: 15 bin tl ödedim.
2017-05-16 00:05:18
2017-05-16 00:03:59
2017-05-15 20:47:17
Hocam benim kilom 160 mide amaliyatı olmak istiyorum ama maddi durumum yok neyapa bilirim bana yardımcı olabilirmisini şimdiden teşekkür ederim: Yorumunuz
2017-05-13 19:33:16

Tüp Mide Ameliyatı

Obezite Cerrahisi

Mide Küçültme Ameliyatı

Obezite Ameliyatı Şehirler Ve Doktorlar