• 268.468
Anasayfa
Obezite Cerrahisi Obezite Tedavisi Size Daha Rahat Nefes Almayı Sunuyor! Çünkü Astım Krizleri Azalıyor

Obezite Tedavisi Size Daha Rahat Nefes Almayı Sunuyor! Çünkü Astım Krizleri Azalıyor

       2   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Obezite, sağlığı olumsuz yönde etkileyen ciddi bir hastalıktır. Bunun için bir an önce fazla kilolarınızdan kurtulmalısınız. İster kendi imkanlarınız ile ciddi bir diyet ve sporla olsun, isterseniz de uzman tarafından yapılan ciddi takip ve operasyon ile olsun fazla kilolarınızdan kurtulmalısınız.

Obezite Tedavisi İçin Kime Başvurmalıyım?

Obezite Tedavisi İçin Kime Başvurmalıyım?

Alanında Uzman Bir Doktordan Destek Alınmalıdır. Günümüzde insanları tehdit eden sağlık sorunlarından bir tanesi obezitedir. Obezite kişinin gündelik yaşamda hareketini kısıtlayarak yaşam kalitesinin düşmesine neden olur. Obeziteden kurtulmak istiyorsanız mutlaka uzman bir doktordan gerekli desteği almanız gerekir. Dengeli beslenme obezitede büyük önem taşımaktadır. Kişinin kendine hakim olması ve yediklerini belirli bir ölçüde tüketmesi gerekir.

Obezite ameliyatlarında doktor farklı ön plana çıkmaktadır. Sizi yönlendirme ve gerekli testleri uygulayarak obezite risk unsurunu belirmesi büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı güvenilir hizmet veren ve adı obezite ile ünlenmiş kurumları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Obezite ameliyatı fiyatları kurumlara göre değişkenlik gösterebildiği gibi doktor farkına göre de değişkenlik gösterir. Ayrıca sizden istenen tetkikler ve testler için de belirli bir tutar ödemeniz gerekir. Bu tutarlar devlet tarafından karşılanmakta ancak siz özel kurum seçtiğinizde ise kendiniz ödemektesiniz.

Obezite Tedavisi Olanlar Astım Krizine Yaşar mı?

Obezite Tedavisi Olanlar Astım Krizine Yaşar mı?

Obezite Tedavisi Olan Daha Az Astım Krizine Yakalanıyor. Astım krizi olan obezite hastası biri bu krize daha fazla yakalanmaktadır. Obezite ameliyatı geçiren astım hastaları üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki, operasyon sonrasında acile başvurma oranları ciddi oranda düşmüştür.

Obezite hastası olan astım hastalarının %22’si acile başvurmak durumunda kalırken, cerrahi operasyon sonrası bu oran %11’lere kadar düşmüştür. Yabancı kaynaklı olan Journal Of Allergy Clinical Immunology dergisi ilk resmi yayın olarak bu haberi duyurmuştur. Yapılan duyuruda fazla kilolardan kurtulan astım hastalarının krize yakalanma oranlarının ciddi oranda azaldığı belirtilmiştir. Eğer astım rahatsızlığınız var ise ve fazla kilolarınız varsa mutlaka fazla kilolarınızdan kurtulmalısınız. Fazla kilo çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirdiği gibi astım hastalarına da ciddi oranda tehdit oluşturmaktadır.

Astım atakları sonucu ölüme varan nöbetler olabiliyor, bu nedenle sizde fazla kilolarınızdan bir an önce kurtulun ve sağlıklı bir hayata ilk adımı atmış olun. Bu kilolardan ise gerek diyetisyen kontrolü ile gerekse ihtiyaç halinde cerrahi operasyon ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Obezite rahatsızlığından kurtulmak ve yaşam kalitenizi arttırmak istiyorsanız mutlaka kilo kontrolü sağlamaya özen gösterin. Obezite ameliyatı fiyatları hakkında daha fazla geniş bilgiye ulaşmak isterseniz de ameliyat yapan kurumlardan destek alabilir ve fiyat araştırması yapabilirsiniz. Ayrıca obezite ameliyatı öncesi ve sonrası ne tür hizmet verdiklerinizi de araştırmanız yararınıza olacaktır. Çünkü bu hizmetler sayesinde kendinizi toparlayabilir ve yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Obezite Ameliyatları Fiyatları

Obezite Ameliyatları Fiyatları

Obezite olan kişi tıbbi yardım ile kısa süre içerisinde eski yaşantısına geri dönebilmektedir. Bunun için kişi ameliyata alınmakta ve gerekli tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Obezite ameliyatlarını ister devlet hastanelerinde veya özel hastanelerde yaptırabilirsiniz. Özel hastane fiyatları verdiği hizmet kalitesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Mide küçültme ameliyatı fiyatları ortalama 6.000 TL ile 30.000 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Obezite ameliyatı oldunuz mu? Eğer obezite cerrahisi olduysanız operasyon sonrası hayatınızda neler değişti? Bizlerle yorum yaparak tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

“Obezite Tedavisi Size Daha Rahat Nefes Almayı Sunuyor! Çünkü Astım Krizleri Azalıyor” üzerine 2 yorum

  1. Zeynep uzunoğlu says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg