• 96.839
Anasayfa
Anne / Çocuk Göğüs ve Göğüs Ucu Çatlakları Neden Olur, Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs ve Göğüs Ucu Çatlakları Neden Olur, Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

       0   ERKAN ARSLAN      ERKAN ARSLAN
Göğüs Çatlakları Neden Olur, Doğal Tedavi Yöntemleri Nedir?

Göğüs ve göğüs ucu çatlakları neden olur? Göğüs ve göğüs ucu çatlakları nasıl geçer? Göğüs ve göğüs ucu çatlakları için doğal tedavi yöntemleri nelerdir? Göğüs çatlakları için en iyi krem hangisidir? Sizin için göğüs ve göğüs ucu çatlakları için bitkisel tedavi yöntemlerini içeren bir yazı hazırladık.

Göğüs ve Göğüs Ucu Çatlakları Neden Olur?

Göğüs ve Göğüs Ucu Çatlakları Neden Olur?

Göğüs ve Göğüs Ucu Çatlakları Neden Olur?

Temel olarak ani kilo alıp vermeler sonucunda oluşmakla beraber gebelik dönemi çatlaklar kolayca ortaya çıkmaktadır. Bunların yanında çeşitli durumlarda oluşmasına neden olur ve evinizde kolayca uygulayabileceğiniz birçok doğal yöntem de mevcuttur.

 • Ani ve hızlı kilo alıp verme
 • Hamilelik
 • Göğüste silikon taktırılması
 • Genetik olarak yatkın olma
 • Ergenlikle beraber ciltte yaşanan hızlı değişimler
 • Yeterli su içmeme
 • Yaşlılık

Göğüs Çatlakları İçin En İyi Krem Hangisidir?

Aşağıda göğüs ve göğüs ucu çatlakları ile karşılaştığınızda doktorunuza danışarak kullanabileceğiniz en yaygın ve etkili kremler yer almaktadır.

 • Bepanten
 • Lansinoh
 • Fucidin
 • Purelan 100

Göğüs Ucu Çatlakları İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Göğüs Ucu Çatlakları İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Göğüs Ucu Çatlakları İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Anne Sütü: Emzirmeden kaynaklı olan durumlarda annenin kendi sütünü sorunlu bölgeye sürmesi oluşan yara ve çatlakları iyileştirmede oldukça etkilidir. Anne sütünün sahip olduğu iyileştirici ve antibakteriyel özelliği sayesinde kolay ve hızlı bir sonuç alabilirsiniz. Bebeğinizi emzirmeden önce 2 ila 3 damla anne sütünü sorunlu bölgeye uygulayın ve emzirme sonrasında aynı işlemi yeniden yapın. Uygulama sonrası bir süreliğine kuruması için bekleyin. Gün içinde birkaç kez kullanmanızla göğüs ve göğüs ucu çatlakları tamamen ortadan kalkacaktır.

Yumurta Akı: İçerisinde bol miktarda protein ve vitamin olmasından dolayı bu sorundan kurtulmanın en iyi yolları arasında yer alır. 2 adet yumurtanın beyazını ayırdıktan sonra bölgeyi temizleyip bu yumurta akını bir makyaj fırçasından yararlanarak sürebilirsiniz. Sürme işleminde kalın bir tabaka oluşturmaya özen gösterin. Bir süre bekledikten sonra, tamamen kuruyunca, cildinizi nemlendirmek için biraz zeytinyağı sürebilirsiniz. Günlük olarak iki hafta süresince uyguladığınız taktirde bu sorundan tamamen kurtulacaksınız.

Yağ Masajı: Bu gibi sorunlar için hindistancevizi yağı, tatlı badem yağı ya da zeytinyağı ile masaj yapmanız hafiflemesini sağlayacaktır. İçerdikleri nemlendirici özellikleri sayesinde sorunlu bölgede ihtiyaç duyulan nemi kazandırır. Bunun yanında göğüs ucu yaraları ya da akıntı gibi sorunların da giderilmesine yardımcı olur. Bu yağları az miktarda ısıttıktan sonra sorunlu bölgeye yavaş hareketlerle masaj yapar gibi uygulayabilirsiniz. Günde birkaç kez tekrarlamanız yeterli olacaktır. Emziren anneler, emzirme işleminden sonra yağlı bölge için gerekli temizliğin yapılmasına dikkat etmelidir.

Çay Ağacı Yağı: İçeriğinde bulunan antiseptik ve mantar karşıtı özelliği sayesinde bu sorunun oldukça hızlı bir şekilde atlatılmasını sağlar. Sadece 1 bardak suyun içerisine 1 damla çay ağacı eklemeniz yeterli olacaktır. Temiz bir pamuk yardımıyla sorunlu bölgeye sürün ve kuruduktan sonra durulayın.

Aloe Vera: Göğüs ve göğüs ucu çatlakları tedavisi için tercih edilen en etkili yöntemlerden biridir. İçerdiği iyileştirici gücü ve ağrıyı kesen özellikleri sayesinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Aloe vera yapraklarını kestikten sonra içerisinde bulunan jeli çıkarın ve sorunlu bölgeye uygulayın. Bir süre bekleyerek kurumasını sağladıktan sonra ılık su yardımıyla durulayın ve temiz bir peçete ile kurulayın. Gün içerisinde birkaç kez yapacak şekilde 2 ila 3 gün boyunca uygulamanız yeterli olacaktır. Aloe vera jeli bebeklerde ishal gibi sorunlara neden olabileceğinden annenin emzirmeden önce bölgeyi iyice temizlemesi gerekir.

Göğüs Çatlaklarını Soymak İçin Ev Yapımı Gliserin Karışımı

Göğüs Çatlaklarını Soymak

Göğüs Çatlaklarını Soymak

Gliserinin içerisinde bulunan nemlendirici özellikler sayesinde bu sorun kolayca ortadan kalkmaktadır. Cilde ihtiyaç duyduğu nemi kazandırarak çatlamış bölgelerin soyulmasını sağlar.

Gerekli Malzemeler:
 • Tuz, yarım tatlı kaşığı
 • Gliserin, 1 tatlı kaşığı
 • Bal, 1 tatlı kaşığı
Uygulanışı:
 • Bir kap içerisinde tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra yaklaşık 48 saat boyunca buzdolabında bekletin.
 • 48 saati aşan bekleme sonrasında karşımı sorunlu bölgeye masaj yapar gibi uygulayın.
 • Sonrasında sabun yardımı ile bölgeyi temizleyin ve durulayın.
 • Nemlendirici losyon ile bölgeye hafif bir masaj yapın.
 • Daha hızlı sonuç almak adına bu yöntemi her gün tekrarlayın.

Göğüs Çatlamasına Papatya ve Lavanta Yağı

Göğüs Çatlamasına Papatya ve Lavanta Yağı

Göğüs Çatlamasına Papatya ve Lavanta Yağı

Bu iki yağdan elde edilen karışım oldukça etkili bir yöntemi ortaya çıkarır. Hem papatya yağı hem de lavanta yağının içerisinde bulunan antidepresan, antibiyotik ve antiseptik özellikler sayesinde bu sorunun azalmasında oldukça etkilidir. Bunun yanında cildin parlaklığını arttıran yağlar arasında yer alır ve cildinizin yapısının korunmasını sağlar.

Gerekli Malzemeler:
 • Papatya yağı, 7 damla
 • Lavanta yağı, 5 damla
 • Hindistancevizi yağı, 5 damla
Uygulanışı:
 • Küçük bir kap içerisinde tüm malzemeleri karıştırın ve sorunlu bölgeye nazikçe sürün. Sürme işleminde yukarıya doğru dairesel hareketler yapmaya özen gösterin. Her gün yaklaşık 15 dakika boyunca bu yöntemi uygulamanız sorundan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Göğüs Ucu Çatlakları İçin Keten Tohumu Yağı ve Zeytinyağı

Göğüs Ucu Çatlakları İçin Keten Tohumu

Göğüs Ucu Çatlakları İçin Keten Tohumu

Keten tohumu yağı ve zeytinyağının sahip olduğu özellikler cildinizin elastik yapısını güçlendir. Keten tohumu yağı içerisinde bulunan E vitamini sayesinde yara ve çatlak gibi sorunların oluşumu engellenir. Bunun yanında keten tohumu yağı, antioksidan özelliği ile cildin yaşlanmasını geciktiren doğal yöntemler arasındadır.

Gerekli Malzemeler:
 • Keten tohumu yağı, 1 tatlı kaşığı
 • Zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı
Uygulanışı:

Bir kap içerisinde tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra cildinizin karşımı emmesini sağlamak için yaklaşık 15 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Günlük olarak uygulamanız sonucunda problemden kolayca kurtulabileceksiniz.

Meme Ucu Yaraları Nasıl Geçirilir? – Video

Siz hangi yöntemi denemeye karar verdiniz? Sizin için hazırladığımız ve göğüs ucu çatlakları için doğal yöntemler içeren yazımızla ilgili tüm soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg