• 139.552
Anasayfa
Anne / Çocuk Hamilelikte Saç Boyatmak ve Saç Kestirmek Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hamilelikte Saç Boyatmak ve Saç Kestirmek Bebeğe Zarar Verir Mi?

       0   ERKAN ARSLAN      ERKAN ARSLAN
Hamilelikte Saç Boyamak ve Kestirmek Bebeğe Zararlı mı?

Hamilelikte saç boyanır mı? Hamilelikte saç ne zaman boyanır? Hamilelikte saç uçları boyanır mı? Hamilelikte saç boyatmak bebeğe zarar verir mi? Hamileyken saç kesilir mi? Sizin için bu yazımızda anne adaylarının uzman doktorlara sorduğu hamilelikte saç boyatmak ile ilgili soruları yanıtları ile birlikte derledik.

Hamileyken Saç Boyanır mı?

Hamileyken Saç Boyanır mı?

Hamileyken Saç Boyanır mı?

Bebeğin sağlığını düşünürken attığımız her adıma dikkat ediyor, en ufak kararı bile en az iki kere düşünüyoruz. Konu güzelliğimizin en büyük tamamlayıcısı saçlara gelince de bebeğimizi düşünmeden edemiyoruz. Gebelikte kadınların sıklıkla merak ettiği konulardan biri saçlarıdır. Hamilelikte saç boyatmak bebeği nasıl etkiler? Bebeğime zarar verir mi? İşte bu konuda annelerin doktorlara sorduklarını sizler için yazımızda topladık.

6 Haftalık Gebeyim Saç Boyamak Bebeğe Zarar Verir mi?

SORU: 6 haftalık gebelik dönemindeyim ve saçlarımda çok fazla beyaz olduğundan sürekli boyamak zorunda kalıyorum. Saç diplerime yaklaştırmadan boya uygulamam mümkün mü? Bebeğime herhangi bir olumsuz etkisi olur mu?

CEVAP: Henüz kanıtlarla kesinleştirilmiş olmasa da ilk 12 haftalık süreçte saçlarınızı boyatmanın doğru olmadığını söylemek mümkün. Mutlaka yaptırmak istiyorsanız daha sonrasında bitkisel saç boyası kullanmanızda herhangi bir sorun söz konusu değil.

Saç Boyamak Bebeğe Zarar Verir mi?

Saç Boyamak Bebeğe Zarar Verir mi?

5 Haftalık Hamileyim, Saçıma Kına Yakabilir miyim?

SORU:  Yaklaşık olarak 5 haftalık gebelik geride kaldı ve saçlarımdaki yoğun beyazlıktan dolayı boya kullanıyorum. Okuduğum yazılarda çok zararlı olduğu söyleniyor ama kına yapsam yine de bebeğim zarar görür mü?

CEVAP: Bu süreç boyunca doğal olmaya ve mümkün olduğunca doğal beslenmeye özen gösterin. Beyazları dert etmeyin ve saçlarınıza hiçbir boyama işlemi uygulamayın.

Hamileyken Saç Kesilir mi?

CEVAP:  (Hadika) İhtiyaç halinde, hamile olup olmadığınız saç kestirmenizi hiçbir şekilde etkilemez. Hamile olmadığınız zamanlarda gereksiz kesimler ise uygun değildir.

Hamilelikte Saç Ne Zaman Boyanır?

SORU: 4 haftayı geride bıraktık ve ben artık saçlarımın boyanmasını çok istiyorum. Bunun bebeğime herhangi bir etkisi olur mu? İnternetten araştırdığıma göre üç ay sonrasında bu işlemi yaptırmamda hiçbir sakınca yok. Yine de endişe duyduğumdan size sormak istedim.

CEVAP: 3 ay ve sonrasında sadece bitkisel boyalar yardımıyla boyatmanızda hiçbir sakınca olmadığını söyleyebilirim.

Gebelikte Bitkisel Boya İle Saç Boyasam Zararı Var mı?

SORU: Bitkisel boyaları tercih etsem bile gebeliğimin herhangi bir döneminde saçlarımı boyatmanın olumsuz etkileri söz konusu mu? Bu konuda çok farklı yorumlar okudum, sizin düşünceniz nedir?

CEVAP: Henüz konu ile ilgili bir kanıt olmasa da ilk 3 aydan sonra bitkisel olmasına dikkat ederek saçlarınızı boyatmanın önünde herhangi bir engel bulunmuyor.

12 Haftalık Gebelikte Saç Boyamak Zararlı mı?

SORU: Hamileyim ve 12 haftayı geride bıraktık. Hamilelikte saç boyatmak zararlı mıdır?

CEVAP: Açıkça belirtmek gerekirse tam anlamıyla güvenli diyebileceğimiz bir marka bulunmuyor. Fakat 12 haftanın sonrasında olacak şekilde, ne kadar ertelerseniz o kadar iyi olacaktır, bitkisel ya da organik diye adlandırılan çeşitleri tercih ederek boyatmanız mümkün.

Hamilelikte Saç Boyatmak Bebeği Nasıl Etkiler?

Hamilelikte Saç Boyatmak Bebeği Nasıl Etkiler?

Gebelikte Hint Kınası Kullanmak Zararlı mıdır?

SORU: Yaklaşık olarak 12 haftalık gebelik sürecimi bitirdim. Genetik nedenlerden dolayı saçlarımda çok fazla beyaz bulunuyor ve bu durum psikolojik açıdan beni çok etkiliyor. Bu işlemi yapmamda herhangi bir sorun söz konusu mu?

CEVAP: Tüm süreçte kimyasal maddelerden olabildiğince uzak durmanız gerekmektedir. Bu nedenle bu ürünler de kimyasal madde içerdiğinden uzak durmanız gerekiyor. 12 haftadan sonra tamamen doğal ürünleri kullanmanızda herhangi bir sorun bulunmuyor.

Hamilelikte Saç Boyatmak Bebeği Nasıl Etkiler?

CEVAP: Bu etkiler üzerine elimizde herhangi bir kontrollü çalışma bulunmuyor fakat özellikle ilk 3 ay içerisinde bu işlemden mümkün olduğunca kaçınmanızı ve 3 ay sonrasında ise sadece bitkisel ürünleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Hamile Olduğumu Bilmeden Saçımı Boyadım Bir şey Olur mu?

SORU:  Hamile olduğumu öğrenmeden bir gün önce saçlarımı boyattığımdan çok endişe duyuyorum. Herhangi bir probleme neden olmuş mudur?

CEVAP: Muhtemelen olumsuz bir sorun yoktur. Saç boyasının bebeğe zararları henüz ispat edilmiş bir durum değildir.

Bitkisel Boya İle Saçımı Boyadım Bir Sakıncası Var mı?

SORU: İlk 3 haftayı geride bıraktık ve hamile olduğumu henüz bilmediğimden saçlarımı bitkisel ürünleri kullanarak boyadım. Bu durumun bir sakıncası var mı? İnternet üzerinden yaptığım araştırmalarda çok fazla olumsuz bilgi edindim.

CEVAP: Tüm uzmanlar ilk 3 ay içerisinde, gebelikte saç boyatmak ile ilgili, uygun olmadığını belirtir. Yine de ilk 3 ay içerisinde bitkisel ürünler ile yapılmış uygulamaların herhangi bir olumsuz etki oluşturduğuna dair bir bulgu söz konusu değil. Endişe etmenize gerek yok, 3 ay sonrasında doğal ya da bitkisel ürünler kullanarak bu işlemi yaptırabilirsiniz.

13 Haftalık Hamileyim Amonyaksız Saç Boyasının Zararı Var mı?

SORU:  13 haftadır hamileyim ve amonyaksız saç boyası kullanarak saçlarımın boyatmanın bebeğimde herhangi bir olumsuz etki yaratma durumunu merak ediyorum. Kullanmam bir sorun oluşturur mu?

CEVAP: 16 ila 20 hafta sonrasında bu işlemi gerçekleştirmeniz daha uygun olacaktır.

5 Aylı Hamilelikte Saç Boyamak Sorun Oluşturur mu?

SORU: 5 aylık hamilelikte saç boyatmak ne tür sorunlara neden olabilmektedir?

CEVAP: Bu ürünler kimyasal madde içermekler beraber saçın tutunduğu deri tarafından emildiğinden tavsiye etmiyoruz ama doğuma yakın bir zamanda, güvendiğiniz bir merkezde, bitkisel ürünler ile bu işlemi yapmanızda bir sorun bulunmuyor.

Hamilelikte Saç Boyama – Video

Sizin merak ettikleriniz neler? Sizin için hazırladığımız ve hamilelikte saç boyatmak ile ilgili yazımız hakkında tüm soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg