Kapat
  • PAYLAŞ
  • avatar
  • 56.822

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Kola İçmek

Anasayfa
HABER Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Kola İçmek

Tüp mide ameliyatı geçiren insanlar artık bazı zararlı alışkanlıklarından vazgeçmelidir. Çünkü bu alışkanlıklar son derece mideye zarar vermektedir. Mesela insanlar sık sık kola tüketmektedir. Kola ile mide arasında bir bağlantı olabilir mi? Elbette fazlası ile bağlantı vardır. Kola asitli bir içecektir. Midenin asidini yükseltmektedir. Kimi insan kola içtiği zaman midesinin ağrıdığından ve yandığından şikâyetçi olmaktadır. Özellikle ameliyat sonrasında hiç içilmesi düşünülmemelidir. Sağlam bir kişiye bile belli bir zamandan sonra zarar veriyorsa bir de ameliyattan sonra içen bir insana nasıl bir zarar verir artık siz düşünün. Çünkü masum gibi görünür. Fakat hiçte öyle değildir.

Aşırı Kola Tüketimi Her İnsana Zarar Verir

Hatta kola tutkunları ısrarla kolanın zararının üstünü örtmeye çalışmaktadır. Siyah kola da sarı kola da aynı zararlı etkiye sahiptir. Sadece kola değil. Tüm asitli içecekler insanın midesine hasar vermektedir. Bu yüzden mide küçültme ameliyatı sonrası kola içmek zarardır. İllaki tutkunuz var ise doktorunuza sormalısınız. Ama yine de ameliyat sonrası ancak birkaç yudum tüketilebilir. Bu tüm insanları kapsamaktadır. Her gün kola tüketilmemelidir. Günde 1 litre kola tüketen insanlar bulunmaktadır. Kola aşırı derece de kaloriye sahiptir. Sürekli içen insanların hem midelerinde problem oluşturur. Hem de içindeki şeker bir süre sonra kiloya dönüşmektedir.Kola Birçok Hastalıkları Ortaya Çıkarmaktadır

Kolanın içindeki şeker birçok hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Zaten en başta kilodur. Kiloyu kalp, şeker ve tansiyon hastalığı takip etmektedir. Sağlıklı yaşam için bu alışkanlıklar göz ardı edilmelidir. Eğer siz sürekli bunlar ile yaşam sürecekseniz hiçbir zaman kilo sorununuz bitmeyecektir. İnsanlar her zaman kendini kontrol altına almalıdır. Beyin ile kesin bir karar verilir ise istenen amaca çok kolay bir şekilde ulaşılmaktadır.

Yemek yeme alışkanlığından bahsetmiş olduğumuz ‘En Zararlı Bağımlılık: Yemekolizm‘ adlı metni okuyabilir, yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar


Vücut Kitle İndeksiniz Kaç?

cm
kg