• 353.027
Anasayfa
Beslenme Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Kola İçmek

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Kola İçmek

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU

Fazla kilolar hep başımıza dert olmuştur. Fazla kilolu olduğumuz sürece hiçbir zaman istediğimiz giysilerin içine giremeyiz ve motivasyonumuz çoğunlukla düşük olur. Tembel, üşengeç bir insan haline geliriz. Kilolardan kurtulmak için obezite ameliyatı olduğunuz diyelim ama sonrası süreç oldukça önemlidir. Beslenme düzeni kazanmalı ve artık kilo vermelisiniz. Peki ama obezite cerrahileri sonrası kola içmek zarar verir mi?

Mide Küçültme Ameliyatı Operasyonlarındaki Başarı

Mide Küçültme Ameliyatı Operasyonlarındaki Başarı

Kilo sebepli aynalardan kaçarız daha az sokağa çıkar bir süre sonra asosyal bir birey haline geliriz. Tüm bunların sebebi aldığımız fazla kilolardır.  Aşırı kilo alındığında ise durum daha ciddiyet kazanır ve bu duruma obezite denilir. Obezite bir hastalıktır. Obezite kişiler artık hastadırlar ve bunu kabul kilo vermek için mücadele edilmesi gerekir. Pek çok obezite kendiyle savaşır, diyeti erteler, kendi kabuğuna çekilir, psikolojisi bozulur ki bu daha tehlikelidir. Kendisini sürekli yemeğe verir. Aç olsa da olmasa da sürekli mutlu olmak için yemek yer.

Ancak yemek yemenin sonu yok! Yemek yemenin sonu artık evden hiç çıkamayan tamamıyla asosyal olmuş, hareket etme yeteneği neredeyse sıfırlanmış bir insana dönüşmek olur. Obezite hastaları mutsuzluklarını yemek yiyerek geçiştirmeye çalışırlar ancak bu çok daha kötü sonuçlar ortaya çıkartır.

Fazla yemek kalp ve damar hastalıklarına, aşırı sinirli olmaya, şeker, kolesterol ve tansiyon hastalıklarına sebep olur. Ayrıca hareket zorluğu çekilir. Dizlere ve tüm vücuda ekstra onlarca yük binmiştir. Bu yüklerden kurtulmak için bir an önce bu hastalıkla mücadele etmek gerekir.

Mutlaka bir uzmana gitmeniz önerilir. Kendi başına yapacağınız diyet size verdiğiniz kiloları kısa süre sonra geri aldırır hem de fazlasıyla. En hızlı ve kesin çözüm mide küçültme ameliyatları olacaktır. Bu konuda uzman bir doktora giderek ön araştırmalar sonrasında karar vermeniz halinde mide küçültme operasyonuna girmeniz artık an meselesidir. Mide küçültme ameliyatlarında sayısız başarılı operasyonlar yapılmış ve pek çok örneği de çevremizde gezinmektedir.

Mide Küçültme Operasyonları Sonrası Kola İçmek

Mide Küçültme Operasyonları Sonrası Kola İçmek

Tüp mide ameliyatı geçiren insanlar artık bazı zararlı alışkanlıklarından vazgeçmelidir. Çünkü bu alışkanlıklar son derece mideye zarar vermektedir. Mesela insanlar sık sık kola tüketmektedir. Kola ile mide arasında bir bağlantı olabilir mi? Elbette fazlası ile bağlantı vardır. Kola asitli bir içecektir. Midenin asidini yükseltmektedir. Kimi insan kola içtiği zaman midesinin ağrıdığından ve yandığından şikâyetçi olmaktadır. Özellikle ameliyat sonrasında hiç içilmesi düşünülmemelidir. Sağlam bir kişiye bile belli bir zamandan sonra zarar veriyorsa bir de ameliyattan sonra içen bir insana nasıl bir zarar verir artık siz düşünün. Çünkü masum gibi görünür. Fakat hiçte öyle değildir.

Aşırı Kola Tüketimi Her İnsana Zarar Verir

Hatta kola tutkunları ısrarla kolanın zararının üstünü örtmeye çalışmaktadır. Siyah kola da sarı kola da aynı zararlı etkiye sahiptir. Sadece kola değil. Tüm asitli içecekler insanın midesine hasar vermektedir. Bu yüzden mide küçültme ameliyatı sonrası kola içmek zarardır. İllaki tutkunuz var ise doktorunuza sormalısınız. Ama yine de ameliyat sonrası ancak birkaç yudum tüketilebilir. Bu tüm insanları kapsamaktadır. Her gün kola tüketilmemelidir. Günde 1 litre kola tüketen insanlar bulunmaktadır. Kola aşırı derece de kaloriye sahiptir. Sürekli içen insanların hem midelerinde problem oluşturur. Hem de içindeki şeker bir süre sonra kiloya dönüşmektedir.

Kola Birçok Hastalıkları Ortaya Çıkarmaktadır

Kolanın içindeki şeker birçok hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Zaten en başta kilodur. Kiloyu kalp, şeker ve tansiyon hastalığı takip etmektedir. Sağlıklı yaşam için bu alışkanlıklar göz ardı edilmelidir. Eğer siz sürekli bunlar ile yaşam sürecekseniz hiçbir zaman kilo sorununuz bitmeyecektir. İnsanlar her zaman kendini kontrol altına almalıdır. Beyin ile kesin bir karar verilir ise istenen amaca çok kolay bir şekilde ulaşılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg