• 471.294
Anasayfa
Diyetler Dümdüz Bir Karın İsteyen Erkekler İçin Göbek Eriten Diyet Programı

Dümdüz Bir Karın İsteyen Erkekler İçin Göbek Eriten Diyet Programı

       0   HANDE ÇEVİKKOL      HANDE ÇEVİKKOL
Dümdüz Bir Karın İçin Erkek Göbek Eritme Diyet Programı

Düz karın diyeti listesi nedir? 15 günde dümdüz karın mümkün mü? Düz karın için diyet nasıl yapılır? Erkek zayıflamak için diyet programı nasıl uygulamalı? Diyet listeleri erkek göbek eritme programında nasıl kullanılır? Sen de erkek için göbek eritme diyeti hakkında bilgi edinerek hayalinde düz karna sahip olabilirsin.

Bölgesel Kilo Verme Yöntemler Nelerdir?

Bölgesel Kilo Verme Yöntemler Nelerdir?

Bölgesel Kilo Verme Yöntemler Nelerdir?

Kilo kaybetme ve bu amaçla diyet ya da spor programları uygulama konusu her ne kadar kadınların ilgisini çekiyor gibi görünse de aslında hepimizin ortak ilgi alanı. Düşük kalorili besinlerle beslenmek, alınan karbonhidratı kısıtlandırmak, egzersiz programını takip etmek ise kilo vermek için şüphesiz değişmez kurallar arasında.

Bölgesel kilo verme söz konusu olduğunda ise kadınlar ve erkekler bir noktada ayrılıyor diyebiliriz. Çünkü erkeklerin yoğun olarak kalça ya da basen yerine göbeklerinden şikayetçi olduğunu görüyoruz. Çevremize göz gezdirdiğimizde bu genellemenin haklılık payı görülmeyecek gibi de değil. Pek çok erkek ne kadar bunu dert etmiyor gibi görünse ve küçük bir göbekten zarar gelmeyeceğini düşünse de aslında durum bundan farklı. Önü alınmayan göbek yağlanmaları ileri safhalarda ciddi ve hayati bir sağlık sorununa dönüşebilir. Ayrıca ayakkabı bağlarken ya da araba kemeri takarken zorlanmak, gündelik yaşamda bir alışkanlık gibi görünse de aslında ciddi bir sorunun belirgin habercisi.

İç organların yağlanması olarak duyduğumuz karın bölgesi yağlanması, kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere pek çok ciddi hastalığın temeli. Erkeklerde kadınlara göre daha ciddi bir sorun olan bu bölgesel yağlanma, önlemi alınması gereken bir sağlık gündemi aslında. Hatta televizyon ve internet sitelerinde erkeklerin göbeğini eritebileceği iddia edilen pek çok ürün görebilirsin. Ancak çeşitliliği olan doğru bir beslenme programı olmadan ne yazık ki hiçbir ürün tek başına kurtarıcı değildir. Sen de sağlıklı bir şekilde beslenmeyi hayatının değişmez bir tarzı haline getirerek, katı kurallar, sıkıcı ve bitmeden diyetler olmadan da düz bir karna sahip olabilirsin.

Gelin birlikte diyet listeleri erkek göbek eritme uygulaması için nasıl uyarlanır öğrenelim.

Erkek Diyet Programı Kaç Kalori Olmalıdır?

Erkek Diyet Programı Kaç Kalori Olmalıdır?

Erkek Diyet Programı Kaç Kalori Olmalıdır?

Belki de bu kuralı duymaktan sıkıldın ve artık klişe buluyorsun. Ancak unutma ki yağlardan kurtulmak istiyorsan öncelikle kaloriyi azaltman lazım. Günlük aktivitelerinden yola çıkarak alman gereken günlük enerji değerini hesaplaman oldukça kolay. Örneğin 2500 kalori yaktıysan, aynı gün içinde en fazla 2000 kalori almalısın. Yani erkek düz karın diyeti boyunca alman gereken ve vermen gereken kalori arasında 500 kalori olması gerektiğini düşünebilirsin.

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi yetkililerine göre, erkek göbek eritme diyeti uygulaması, diğer bölgesel hedefli diyetlere göre daha zor. Bu nedenle diyet boyunca sınır olarak belirlenen kalori değerlerine sadık kalmak oldukça önemli. Kendini zorlaman ve alman gereken kaloriyi minimumda tutmaya çalışman gerekiyor.

Erkekler için şok diyet uygulamaları zorlayıcı olabilir ve diyete sadık kalmamanın bedeli verilen kiloları geri almak olabilir. Bu nedenle yine bilim insanları tarafından fazla düşük kalorili beslenmenin de yanlış olduğu belirtilmekte, yakılan ve alınan kalori dengesi sağlanmadığında diyet zorlaşacağı için alınan kalorinin de kişiye özel bir alt sınırı olması gerektiği açıklanmaktadır.

Genel yaşam alışkanlıklarında radikal değişiklikler de olmadan, yalnızca günlük kalori alımını 500 kalori azaltarak haftada 1 kilo kadar zayıflaman mümkün. Hatta bu diyete sadık kalıp üstüne hafif bir yürüyüş programı ilave ettiğinde bu başarı haftada 2 kiloya kadar yükselebilir. Sen de gün içinde yediklerinin ve aktivitelerinin bir listesini tutarak gün sonunda nasıl bir denge yakaladığını kolayca kontrol edebilirsin. Ayrıca bilim insanlarına göre kilo vermek ve sağlıklı şekilde aktivitelerini tamamlamak için günde 1.500 – 1.800 kalori arası enerji almanın yeterli olduğunu da ekleyelim. Yani aslında erkekler göbek eritmek için gün içinde 1800 kalori aldıklarında bu yeterli olacaktır.

Erkekler Göbek Eritmek İçin Ne Yemeli?

Erkekler Göbek Eritmek İçin Ne Yemeli?

Erkekler Göbek Eritmek İçin Ne Yemeli?

Göbeğini dümdüz ve sıkı bir karna dönüştürecek olan diyetin içerisinde oldukça çeşitli besinlere yer vermen gerektiğini söyleyerek başlayalım. Bu besin gruplarının başlıcaları şu şekilde:

 • Meyve – sebze
 • Tahıl
 • Kümes hayvanları
 • Deniz mahsulleri
 • Yağsız kırmızı ve beyaz et
 • Fasulye gibi proteinli baklagiller

Erkek zayıflama programı içerisinde asla yer almaması ve erkek göbek eritme diyeti boyunca tüketilmemesi gereken besinler ise şu şekilde:

 • Doymuş yağlar
 • Trans yağlar
 • Beyaz ekmek
 • Soda
 • Rafine ve şekerli yiyecekler
 • Tatlılar

Erkekler göbek eriten diyet listesi içerisinde uzak durulması gereken besinlerin alınması diyeti tamamen bozmaz ancak alındığında porsiyonunun çok küçük olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Gün içinde 3 ana ve 3 ara öğün tüketilmesi gerektiği kuralı ise unutulmamalıdır. Çünkü yenen besinler ne kadar sağlıklı olsa da porsiyonları küçük tutmak gerekecektir. Göbek eriten diyet erkek için özel olarak uygulandığında, istisnalar söz konusu olsa da ara öğün konusu herkes için geçerlidir. Öğünlerin arasında sağlıklı pek çok atıştırmalık alternatifi olduğu unutulmamalıdır. Düzenli beslenmeyle açlık krizlerini önlemenin yanında gün içinde daha enerjik hissedilecektir.

Erkek Göbek Eritme Diyeti İçin Ana Öğünde Ne Yenir?

Göbek Eritme Diyeti İçin Ana Öğünde Ne Yenir?

Göbek Eritme Diyeti İçin Ana Öğünde Ne Yenir?

Sağlıklı şekilde göbek yağlarına veda etmek istiyorsan öncelikle güne doyurucu bir kahvaltıyla başlaman gerektiğini unutmamalısın. Uzun süre tokluk hissini koruması ve diğer öğüne kadar sana tam enerji sağlayacak olması ile kahvaltı eşsiz bir öğündür. Erkek düz bir karın için diyet yapıyorsa, 500 kalori dolaylarında bir menü tercih edebilir. Kahvaltı için örnek menümüz ise şu şekilde:

 • ½ su bardağı haşlanmış yulaf ezmesi
 • ½ kuru üzüm
 • 10 adet çiğ badem
 • 1 bardak light süt

Bu ve benzeri bir menü ile 540 kaloriyi olabilecek en sağlıklı şekilde almış olacaksın.

Sıra öğle yemeğine geldiğinde ise bilim insanlarının uyarısı tabağının en az yarısının sebzelerden oluşması gerektiği yönünde. Bu şekilde sağlıksız gıdalara ayıracağın yer azalacak. Doyurucu bir menü hazırlamak 1’er adet patates, havuç, brokoli ve karnabaharı haşlayabilir; tabağına ihtiyacın kadarını aldıktan sonra yanına ızgara tavuk göğsü ekleyerek tam anlamıyla harika bir öğün oluşturabilirsin.

Hafta içinde balık yemen, özellikle çoklu doymamış yağ türleri barındıran somon ve orkinos gibi balık türleri tüketmen genel sağlığın için oldukça önemli. Kalp sağlığını korumak ve beraberinde fazla yağlarından kurtulmak için balık yediğin öğünleri akşam yemeklerine denk getirebilirsin. Erkekler zayıflamak için diyet yaptıklarında ızgara balığın yanına 1 kaşık kahverengi pirinç ve 2 kaşık kavrulmuş sebze ekleyerek oldukça doyurucu ve sağlıklı bir menü yakalayabilirler.

Erkek Göbek Eritme Diyeti İçin Ara Öğünde Ne Yenir?

Erkek Göbek Eritme Diyeti İçin Ara Öğünde Ne Yenir?

Erkek Göbek Eritme Diyeti İçin Ara Öğünde Ne Yenir?

Ana öğünlerin her ne kadar sağlıklı geçse de ara öğünlerin de önemi göz ardı edilmemelidir. Atıştırmalıkların ne gibi alternatifler olabileceği konusunda bilinçli olman, ana menü kadar etkilidir.

Kahvaltıdan sonra birkaç saat mideni dinlendirebilir, sonrasında, öğle yemeğinden birkaç saat öncesinde 1 ince dilim beyaz peynir ve bir porsiyon meyve yenebilir. Erkek zayıflama diyeti için tercih edebileceğin bir diğer ara öğün seçeneği ise 1 kase yoğurt ile 1 avuç kuru üzüm olabilir. Dilersen ince 1 dilim tam buğday ekmeğine 1 tatlı kaşığı kadar fıstık ezmesi sürerek tatlı krizlerini de önleyebilirsin. Bahsedilen alternatiflerin hiçbirine sahip değilsen, erkekler göbek eritmek için 1 yeşil elma yediklerinde bile bu, enerjinin yenilemesine yardımcı olacaktır.

Göbek ve Bel Yağlarından Kurtulmak – Video

Sen de erkekler için göbek eriten diyet programı önerilerimizle artık dümdüz görünen karın kaslarına sahip olabilirsin. Sorularını ve kendi deneyimlerini ise yorumlara eklemeyi unutma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg