• 125.953
Anasayfa
Sağlık Kolloidal Gümüş Suyu Nedir? Faydaları, Zararları, Yan Etkileri Nelerdir?

Kolloidal Gümüş Suyu Nedir? Faydaları, Zararları, Yan Etkileri Nelerdir?

       0   HANDE ÇEVİKKOL      HANDE ÇEVİKKOL
Kolloidal Gümüş Suyu Nedir? Faydaları, Zararları, Yan Etkileri Nelerdir?

Kolloidal gümüş suyu nedir? Kolloidal gümüş suyu neye iyi gelir? Kolloidal gümüş suyu kullananlar ne diyor? Kolloidal gümüş suyu faydaları nelerdir? Kolloidal gümüş suyu zararları var mı? Sen de Kolloidal gümüş suyu hakkında tüm merak ettiklerini bu yazımızda bulacaksın.

Kolloidal Gümüş Suyu Nedir?

Kolloidal Gümüş Suyu Nedir?

Kolloidal Gümüş Suyu Nedir?

Belki hiç duymadın, belki zaten hayatındaydı. Ancak bilmen gereken bir şey var ki o da sana bahsedeceğimiz bu suyun şifa dağıtan faydası. Enfeksiyonlardan soğuk algınlıklarına kadar pek çok yaygın ve orta şiddetli soruna bu suyla çözüm bulacaksın.

Pek çok farklı markanın kolloidal gümüş suyu ambalajlarını görebilirsin. Özellikle internette yapacağın küçük bir araştırmayla bu ürünün farklı çeşitlerini ve detaylarını bulman mümkün. Ancak elbette bu ürünlerin herhangi birini kullanmadan önce doktorundan onay alman gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Kolloidal Gümüş Suyu Zararlı mı? – Video

Kollodial Gümüş Suyu Nasıl Çalışır?

1996 senesinde  The Silver Institute yetkilileri Richard Davies ile Samuel Etris’in yaptığı bir çalışmaya göre, gümüşün bahsettiğimiz bu türü vücudu 3 farklı şekilde iyileştirebiliyor:

Yöntem 1:

İlk iyileştirme yönteminde gümüş, bakteri ve virüslerin çevresinde bulunan sülfhidral molekülleriyle tepkimeye girer ve oksijen tanelerini kendine çeker. Böylece bakteri hücrelerinin yaptığı hücresel solunumun önüne geçer.

Yöntem 2:

Gümüşün iyon formu, bakterilerin dış yüzeyine tutunur ve bakteriler için solunumun engellenmesini sağlar.

Yöntem 3:

Tam olarak nasıl gerçekleştiği belirlenemese de gümüşün DNA ile aktive olup onun sağlamlığını koruduğu biliniyor. DNA’ya çıktığı bu destek sayesinde hücre boyutunda kopyalanma daha kolay sağlanabiliyor.

Kolloidal Gümüş Suyunun Faydaları Neler?

Hücresel solunum olaylarını kullanarak bakterilerin ölmesini ve DNA’nın güçlenmesini sağlayan bu mucize suyun etkilerinden bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz bu faydaların her birinin bilim dünyası tarafından çalışmalarla desteklendiğini bilmen faydalı olacaktır.

Kolloidal Gümüş Suyu Antibakteriyeldir

Antibiyotiklerin daha dirençli olduğu durumlarda bu suyun kontrol gücü olduğunu biliyor muydun? 80’lerde UCLA Tıp Fakültesi çalışanlarından Dr.Larry C. Ford, gümüşün çok az miktarına maruz kalsa dahi 650’den de fazla hastalık etmeni mikroorganizmanın hasar gördüğünü belgeledi. Ayrıca bu suyun reçeteli antibiyotiklerde olmayan bir diğer özelliği de ortadan kaldırdığı mikroorganizmalarda bir direnç yaratmamasıdır.

Kolloidal Gümüş Suyu ile Cilt Sağlığı

Kolloidal Gümüş Suyu ile Cilt Sağlığı

Kolloidal Gümüş Suyu ile Cilt Sağlığı

Eğer sen de kolloidal gümüş suyu nedir neye iyi gelir diyorsan, seni aydınlatacak bir bilgi daha: Dr. Robert O. Becker tarafından yapılan açıklamaya göre gümüşün cilt üzerinde yara iyileştirme ve doku tamiri gibi etkileri mevcut.  2012 senesinde Doktorun Pharmacognosy Communications aracılığıyla yayınladığı bir makalesinde kolloidal gümüş kullananlar ile yapılan çalışmalardan bahsettiği görülüyor. Yanık tedavisi için bu ürünlerin faydaları görülüyor ve doktor tarafından da öneriliyor.

Saçkıran gibi mantar kökenli rahatsızlıkları antifungal etkisi sayesinde yine gümüşle tedavi etmek mümkün olabilir. Saçkıran tedavisi oldukça önemli olup bu rahatsızlık cildin ya da giysilerin temas etmesiyle bulaşması mümkündür. Cildin en üst dokusunda mantarların yol açtığı bu durumda yuvarlak ve pul şeklinde döküntüler görülür. Ayrıca sedef hastalığı ya da egzama gibi döküntülerle gözlemlenen diğer hastalıklar için de doku onaran bu suyun faydaları görülmektedir.

Kolloidal Gümüş Suyu Antiviral Etkilidir

HIV, herpes, siğil, zona gibi viral nedenli pek çok hastalıkta bu suyun faydalarından bahsedilebilir. Virüsün doğal yayılma hızını bu suyun yavaşlattığı, hatta bazı kişilerde tamamen durdurduğu görülmüştür. Virüsün yapısını bozar ve AIDS tedavisi gören kişilerde bile virüsün neden olduğu durumların önüne geçebilir. Ayrıca Hepatit C virüsü üzerinde de etkili olduğuna dair çalışmalar vardır.

Kolloidal Gümüş Suyu Enfeksiyonları Giderir

Kolloidal Gümüş Suyu Enfeksiyonları Giderir

Kolloidal Gümüş Suyu Enfeksiyonları Giderir

Göz bezini ve göz kapağının zarını etkileyen iltihap türüne konjunktivit denmektedir. Mukozaları tutan bu rahatsızlık bakteri nedenli olabileceği gibi virüs nedenli de olabilir. Ancak kolloidal gümüş suyu faydaları sayesinde göze uygulanmasıyla enfekte hücreleri mıknatıs gibi çeker. Sonrasında tamir olmaları ya da atılmaları için kan dolaşımına bu hücreleri geri gönderir.

Günümüzde reçetelendirilen antibiyotikler, yalnızca bakterilerin belli sınıflarını hedef alır. Ancak enfeksiyonun birden fazla bakteriden ya da mantardan kaynaklanma olasılığı unutulmaktadır. Kulak içi enfeksiyonları başta olmak üzere neden ne olursa olsun enfeksiyonu durdurmada bu harika suyun etkilerinden yararlanılabilir.

Ulusal Sağlık Enstitüsü araştırmacıları gümüşün iltihaplar üzerine etkilerini göstermek amacıyla bir çalışma yapmıştır. Bu elementi alan domuzların 72 saat sonrasında var olan iltihap ve enfeksiyonlarının geçtiği ancak gümüşü almamış ve diğer ilaçları kullanmış olan domuzların iyileşemediği kaydedilmiştir.

Kolloidal Gümüş Suyu Solunumu Destekler

Kolloidal Gümüş Suyu Solunumu Destekler

Kolloidal Gümüş Suyu Solunumu Destekler

Yorumlar incelendiğinde bu ürünün sprey formunun sinüzit için oldukça faydalı olduğu da görülür. Bu görüşleri Allerji ve Rinoloji Forumu tarafından yapılan bir araştırma da desteklemektedir. Ayrıca yapılan yeni bir araştırma da astım ya da solunum yolu enfeksiyonları üzerinde bu gümüşün ciddi bir rahatlama sağladığını gösterir.

Domuz gribi gibi soğuk algınlığının ileri safhaları için de bazı kullanıcılar bu üründen fayda gördüğünü belirtir. Bu iddiayı desteklemek için 2011 senesinde 12 yaşından küçük ve soğuk algınlığı nedeniyle burnu tıkanan 100 çocuk incelemeye alındı. Bir yarı gümüşten ve beta glukan çözeltisinden destek alırken diğer yarı için tuz çözeltisi kullanıldı. Birinci gruptaki sonusun %90 oranında iyileşme sağlamış olması ise tüm bilim insanlarının bu suyu tavsiye etmesine neden oldu.

Yine bronşit tedavisi gerektiren ya da zatürre belirtileri gösteren kişilerde verilen ilaçların yetersiz kalabildiği görülür. Sıradan antibiyotikler tedavinin ilk adımları için yeterli olabilir ancak sorun virüs temelli olduğunda bu ilaçlar işe yarayamaz. Ancak gümüşün sebebi ne olursa olsun bu hastalıkları iyileştirmekle büyük bir avantaj sağlar.

Kolloidal Gümüş Suyu Nasıl Kullanılır?

Kolloidal Gümüş Suyu Nasıl Kullanılır?

Kolloidal Gümüş Suyu Nasıl Kullanılır?

Bahsettiğimiz ürünü hangi amaçla kullanacağınıza bağlı olarak kullanma şekli de değişir. Ancak her ne koşulda olursa olsun 14 günden daha uzun süre kullanmamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Elbette ne denli faydalı olsa da kullanım öncesinde doktora danışmanız da gerekmektedir.

  • Cilt hastalıkları için: Direkt olarak ve 2 ila 5 damla
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmek için: Oral yoldan ve 1 damla
  • Konjunktivit için: 1 ila 2 damla
  • Yara ve ağrı tedavisi için: Deriye yapıştırılacak olan bir bandın üzerine ve 1 damla
  • Solunum yolları için: Burun spreyi içine 5 damla eklenerek ve doğrudan burna püskürterek

Antibiyotik Gümüş Suyu Nedir? – Video

Peki sen kolloidal gümüş suyu hakkında ne düşünüyorsun? Sorularını ve fikirlerini bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg