• 9.767
Anasayfa
Yaşam Toz Kolajen Mi Kolajen Hapı Mı Kullanmak Daha Sağlıklıdır?

Toz Kolajen Mi Kolajen Hapı Mı Kullanmak Daha Sağlıklıdır?

       0   ADMİN      ADMİN

Toz Kolajen Mi Kolajen Hapı Mı Kullanmak Daha Sağlıklıdır?

Toz kolajen mi kolajen hapı mı kullanmak daha sağlıklıdır? merak ediyorsanız, bu yazımızda toz kolajen ve kolajen hapı hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Kolajen eklemler, kıkırdak dokular ve bunun yanında vücudun pek çok farklı bölgesinde bulunur. Vücut dokularının bir arada kalmasına yardımcı olan bir proteindir. Eksikliğinde ise çeşitli rahatlıklar ile karşı karşıya kalınabilir. Kolajen pek çok farklı besinde yoğun bir şekilde bulunur. Bunun yanında toz ve sıvı gibi formlarda kolajen takviyeleri ile kolajen eksiliğini gidermek mümkün olur. Ayrıca tablet, kapsül ve hap formunda olan kolajenlerin de olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Toz Formda Kolajen

Toz formda kolajen takviyesi alındıktan hemen sonra mide ve bağırsağa ulaşmadan kısa süre içerisinde emilir ve etkilerini göstermeye başlar. Hızlı ve kolay emilimi ile yüksek verim elde edilen kolajen formlarından biridir. Gün içerisine tüketilen kahve, smoothie, sebze suları ya da saf suya katılarak tüketilmesi mümkündür.

Kolajen Hapı

Vücudun gereksinim duyduğu kolajen desteğini vermek için başka bir yol ise kolajen hapıdır. Her gün belirli bir miktarda kolajen alımı için bu haplar da kullanılabilir. Kolajen hapı alırken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Bunlardan biri vücuda yeterli miktarda kolajen girmesi için günlük kaç adet hap kullanılması gerektiğidir. Birden fazla kullanmamak için satın alınan hap içerisindeki kolajen oranının tam olarak bilinmesi ve buna göre bir seçim yapılması uygun olur.

Toz Kolajen Mi Kolajen Hapı Mı Daha Sağlıklı?

Genel olarak baktığımızda toz kolajen, haplara göre daha sağlıklıdır. Toz formda olan kolajen, sıvı ürünlere eklendiğinde hidrolize özelliktedir ve sıvıya karıştırılarak vücut tarafından daha hızlı ve kolay bir şekilde emilir. Kolajen hapları ise her ne kadar günlük kullanımda bazı kolaylıklar sağlasa bile gereksinim duyulan kolajen miktarı için birden fazla kapsül ya da hap tüketmek gerekebilir. Aynı zamanda kolajen hapları, kapsüllerin üretiminde kullanılan emülgatör amaçlı maddelerin de vücuda alınmasını sağlar. Böylelikle kolajen desteği yanında vücuda farklı maddeler de girmiş olur. Bu yüzden kolajen haplarına göre toz formda kolajen kullanmak daha sağlıklıdır.

Diğer yandan toz formda kolajen seçerken hidrolize edilmiş peptid formda olanların tercih edilmesi tavsiye edilir. Bunun yanında toz form kolajen içerisindeki kolajen oranının da kontrol edilmesi kullanım sırasında istenen sonuçlara ulaşabilmek adına önemli bir konumda yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg