• 91.862
Anasayfa
Diyetler Yoğurt Kürü Zayıflatır Mı? Hızlı Kilo Verdiren Yoğurt Kürü Tarifi

Yoğurt Kürü Zayıflatır Mı? Hızlı Kilo Verdiren Yoğurt Kürü Tarifi

       0   ERKAN ARSLAN      ERKAN ARSLAN
Yoğurt Kürü Zayıflatır Mı? Kilo Verdiren Yoğurt Kürü Tarifi

Yoğurt pul biber limon kürü kaç gün yapılmalı? Yoğurt pul biber limon kürü kaç kilo verdirir? Yoğurt kürü zayıflatır mı? Yoğurt limon pul biber kürü nasıl zayıflatır? Yağ yakan yoğurt kürü tarifi nedir? Sizler için bu yazımızda kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak hızlı kilo verdiren yoğurt kürü tarifi hazırladık.

Yoğurt Kürü Nedir?

Yoğurt Kürü Nedir?

Yoğurt Kürü Nedir?

Kilo vermek için sürekli olarak yeni yollar ararken, bulduğumuz yeni yöntemin doğal olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Kimyasal ürünlerden, kozmetiklerden ya da ilaçlardan uzak durarak kolayca fazla kilolarımızda kurtulabileceğimizi biliyor muydunuz? Zayıflama kürleri göbek eriten ve yağ yakan özellikleri ile oldukça etkili seçeneklerdir.  Böylece doğal bir şekilde fazlalıklarımızdan kurtulabilir ve vücudumuzu koruyabiliriz.

Uzman diyetisyenler tarafından kilo vermek isteyenlere tavsiye edilen formüllerden biridir. Bu kür yoluyla hayal ettiğiniz bedene kavuşarak sağlığınızı koruyabilir, formda kalabilir ve daha güçlü bir bedene sahip olabilirsiniz. Sadece yoğurt, pul biber ve limon karışımı ile kolayca yapılabilir ve kullanılan gıdalar ekonomik olduğundan bütçenizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Yoğurt kürü ile zayıflayanlar çok kolay bir şekilde kilo verdiklerini dile getirerek rahatlıkla tavsiye etmektedir. Yoğurdun güçlü etkisi ve pul biberin metabolizmayı hızlandırması ile muhteşem bir karışım ortaya çıkar. Aynı zamanda yoğurt, içerisinde bol miktarda yararlı bakteri bulundurduğundan sağlığınızı korumak açısından önemli role sahiptir.

Yağ Yakan ve Hızlı Kilo Verdiren Yoğurt Kürü Tarifi

Hızlı Kilo Verdiren Yoğurt Kürü Tarifi

Hızlı Kilo Verdiren Yoğurt Kürü Tarifi

Gerekli Malzemeler:
  • Limon suyu (yarım limondan elde ederek)
  • Pul biber, 1 çay kaşığı
  • Yarım yağlı yoğurt, 3 çorba kaşığı
Yapılışı:

Tüm malzemeleri temiz bir kap içerisinde homojen dağılacak şekilde karıştırın. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra gerektiğinde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Uygulanışı:

Geceleri, uykudan yaklaşık olarak 3 saat öncesinde tüketmeniz yeterli olacaktır. Etkisini daha iyi gösterebilmesi adına bu kürü tükettikten sonra hiçbir gıda almamaya özen göstermeniz gerekir. Gıdalarda olduğu gibi içeceklerden de uzak durarak sadece küçük küçük yudumlar alarak toplamda 4 ila 5 bardak su tüketebilirsiniz. İstediğiniz forma kavuşmak için hafta içerisinde yalnızca 2 gün, toplamda ise en az 2 hafta olacak şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Yoğurt Kürü Faydaları Nelerdir?

  • Göbek bölgenizde biriken yağlarınızdan kolay bir şekilde kurtulmanıza olanak sağlayarak göbek eritmek için bitkisel çözüm yollarından biridir.
  • Uzun süre tok kalmanızı sağlayarak acıkmanızı engeller ve bu şekilde gereksiz yeme alışkanlıklarından kurtulmanızı sağlar.
  • Detoks kürü olarak da bilinir ve vücudunuzda biriken toksinlerden sizi kurtararak hızlı bir biçimde kilo vermenizi sağlar.
Yoğurt Kürü Faydaları Nelerdir?

Yoğurt Kürü Faydaları Nelerdir?

Yoğurt Kürü Zararlı Mı?

Bu kürü hazırlarken elde edilen karışımın malzemelerinden biri olan pul biber, bazı mide ve bağırsak problemlerine neden olabilmektedir. Bu nedenle mide ya da bağırsak sorunu yaşayanların ya da mide ekşimesi, yanması ya da ağrısı gibi problemlere sahip olanların bu uygulamadan kaçınması tavsiye edilir. Aynı zamanda basur gibi rahatsızlıklara sahip olanların da kullanmaması gerekmektedir. Bunlarla birlikte bir zayıflama kürü olduğundan emzirme döneminde olan annelerin ya da hamilelerin kullanımına uygun değildir.

Yoğurt Kürü Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yoğurt Kürü Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yoğurt Kürü Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu kürü uygularken gün içerisinde 10 ila 12 bardak su tüketmeye özen göstermelisiniz. Yağlar yakıldıktan sonra yağ içerisindeki toksinler kana karıştığından bu toksinleri idrar yolu ile vücuttan atmanız gerekir. Su içerek yakılan yağlarınızı ve toksinlerinizi idrar yolu ile vücuttan atabilirsiniz. Aynı zamanda su içerek metabolizma hızınızı yaklaşık olarak %5 ila %10 oranında arttırmış olacaksınız.

Günde 45 dakika ila 1 saat kadar tempolu ya da hızlı yürüyüş yapmanız gerekir. Yürüyüş ile yaklaşık olarak günde 200 ila 300 kalori yakar ve yağ yakma sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Bilimsel araştırmalar sonucundan yürüyüş yapanların daha hızlı yağ yaktığı ispatlanmıştır.

Zayıflama amacı güdülüyorsa gün içerisinde alınan gıdalara dikkat edilmelidir. Beslenmenize dikkat etmeyerek sadece bu kür ile zayıflamanız mümkün değildir. Ara öğünlere özen göstermeli ve sağlıklı gıdaları tercih ederek beslenmelisiniz.

Yoğurt Külü İle 1 Haftada Kaç Kilo Verilir?

Yoğurt Külü İle 1 Haftada Kaç Kilo Verilir?

Yoğurt Külü İle 1 Haftada Kaç Kilo Verilir?

Bu gibi kürler metabolizma hızınızı doğrudan etkileyerek daha kolay bir biçimde kilo vermenize olanak tanır. Metabolizmanıza olan etkisi diğer kişilere göre farklılık gösterecektir. Bu hızın olumlu olarak etkilenmesini sahip olduğunuz normal hıza ve kilonuza bağlı olarak değişimler gösterir. Çok yüksek kiloya sahip biriyseniz bu kür ile çok daha hızlı kilo verebilirsiniz. Kilolarınız 80 ila 90 civarındaysa bir hafta içerisinde 3 ila 4 kilo vermeniz mümkün fakat daha zayıf bir vücuda sahip biriyseniz, 60 ila 70 kilo olan kişiler, hafta içerisinde 1 ila 2 kilo verebilirsiniz.

Günde Yarım Kilo Verdiren Yoğurt Kürü – Video

Siz zayıflama kürlerinin etkileri hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizin için hazırladığımız ve yağ yakan yoğurt kürü tarifi içeren yazımız hakkında tüm soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg