• 83.387
Anasayfa
Sağlık Adet Gecikmesine Ne İyi Gelir? Adet Söktürücü Doğal Yöntemler Nelerdir?

Adet Gecikmesine Ne İyi Gelir? Adet Söktürücü Doğal Yöntemler Nelerdir?

       0   HANDE ÇEVİKKOL      HANDE ÇEVİKKOL
Adet Söktürücü Doğal Yöntemler ve Bitkiler

Hızlı adet söktürücü yöntemler nelerdir? Reçetesiz adet söktürücü olarak neler kullanılır? Adet ağrısına iyi gelen bitkiler nelerdir? Adet olmak için neler yapılabilir? Adet getirici olarak neler kullanılır? Adet söktürücü kür nasıl hazırlanır? Sen de adet gecikmesi için çözüm arıyorsan bu yazımız tam sana göre.

Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir?

Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir?

Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir?

Regl döneminin belirtiler vermesi her ne kadar zorlayıcı bir süreç olsa da daha zor olanı geciken adet döngüsünün tamamlanmasını beklemek olabilir. Adet düzensizliği sorunu olan kadınlar için, adet söktürücü bitkiler ile sorunun hemen çözülmesi mümkün olabilir. Adaçayından kekiğe, dereotundan papatyaya, işte karşınızda en etkili adet söktürücü doğal yöntemler!

Yüzyıllardır faydaları ile adeta dillere destan bir bitki çayı halini almış olan papatyanın, antispazmik yani kas gevşetici etkileri sayesinde regl ağrısına da iyi geldiği bilinmektedir. Regl ağrısına iyi gelen bitkiler arasında yer alan papatyanın düzenli tüketilmesi halinde kişinin menstrüasyon kaynaklı spazm ve ağrıları önlenebilir, rahimde rahatlama sağlanabilir ve sürecin çok daha kolay geçmesi sağlanabilir. Bu dönemi ağrısız atlamak isteyenler için The Journal of Agricultural and Food Chemistry yayını, günde 2 ila 3 bardak papatya çayının içilmesinin yeterli olduğunu belirtmektedir.

Regl Dönemi Nedir? Regl Tarihi (Adet Günü) Hesaplama

Papatya Çayı Adet Söktürür mü?

Papatya Çayı Adet Söktürür mü?

Papatya Çayı Adet Söktürür mü?

Adet söktürücü bitki çayı olarak papatyayı denemek isteyenlerin, 1 kupa kadar çay çıkarması için, aynı miktarda suyun üzerine 1 tatlı kaşığı kuru papatya atması ve demlenmesini beklemesi yeterli olacaktır. İdeal demleme süresi 3 ila 5 dakika olan bu çayın içerisine dileyenler bir miktar bal da ilave edebilirler.

Papatyayı yalnız başına değil de bir adet söktürücü kür olarak denemek isteyenler ise biberiyeden faydalanabilirler. Bu iki bitkinin de pelvis çevresinde ve rahimde kasılmaları azaltması sayesinde kan akışı düzene girmekte ve iki bitkinin bir araya gelmesiyle adet kanamalarının daha rahat olması sağlanmaktadır.

  • Hem biberiye hem papatyadan 20’şer gram alıp 2 bardak suyla birlikte demlemek,
  • 3 -4 dakika ılımasını bekledikten sonra tüketmek, çok daha rahat bir regl dönemi sağlayacaktır.

Adaçayı Adet Söktürür mü?

Adaçayı Adet Söktürür mü?

Adaçayı Adet Söktürür mü?

Adet söktürmede bilinen en etkili çaylardan biri olan adaçayı, bu konuda yardımcı diğer bitkilerle karıştırıldığında harika bir kür elde edilebilir.

Doğal regl söktürücü karışım;

  • 1 tutam çoban pençesi
  • 1 tutam adaçayı
  • 1 tutam aslan pençesi
  • 1 tutam civan perçemi

2 bardak kaynar suyun içerisinde 5 dakika demlenir. Ilıdıktan sonra hiçbir tatlandırıcı olmadan bu karışımın direkt içilmesi gerekir. Kürün adet dönemlerinde sabah ve akşam olmak üzere günde 2-3 kupa içilmesi, etkisini göstermesi için yeterlidir.

Yalnızca adaçayını kullanarak kanamalarını kolaylaştırmak isteyenler ise, tahmini regl tarihinden 1 hafta önce her gün adaçayı içmeye başlayabilirler. Böylece regl tarihini öne çekmek mümkün olabilir.

Kekik Suyu Adet Söktürücü müdür?

Kekik Suyu Adet Söktürücü müdür?

Kekik Suyu Adet Söktürücü müdür?

Bilinen en etkili regl kanamalarını tetikleyici bitkisel yöntemlerden olan kekik suyunu, pek çok aktarda hazır halde bulabilirsiniz. Bu bitkinin suyunu ya da çayını içmek, kanamaların anında gelmesine yardımcı olmaktadır. 1 bardak suyun içerisine kendi topladığınız ya da hazır aldığınız 1 çorba kaşığı kekikten ilave edip 5 dakika demledikten sonra içmeniz de mümkündür. İyi bir şekilde demlediğinden emin olduğun bu çayı günde 2 kereye kadar içebilir ve etkilerini kolayca görebilirsin.

Kekiğin etkilerini arttırmak için ise en iyi arkadaşının reyhan otu olduğunu bilmende fayda var.

  • 1’er tatlı kaşığı reyhan ve kekiği 3-4 dakika kaynar suda bekletip, bu karışımdan günde 3 defa içmen, regl söktürücü bitki çayı hazırlamış olman için yeterlidir.

Dereotu Adet Söktürücü müdür?

Dereotu Adet Söktürücü müdür?

Dereotu Adet Söktürücü müdür?

İçerisindeki özel bir bileşen olan “apiole” sayesinde, adet döneminin çok daha rahat geçmesine yardımcı olan dereotu, ödem ve şişkinlik sorunları için de birebirdir. Adetin neden olduğu şişmeleri ve ağrıları dindirmede etkili bir çözüm olan dereotunu ünlü bitki uzmanı Ahmet Maranki de aynı nedenlerden tavsiye etmektedir. Maranki’nin tarifiyle daha rahat bir regl dönemi geçirmek için uygulayacağınız tarif ise şu şekilde:

  • 2 çay kaşığı dereotu havanda iyice ezilir ve 1 çay bardağı kaynar su içerisine atılır.
  • Bardağın ağzı kapanır ve karışım demlenmeye bırakılır.
  • Hazırlanan bu kür, gün içinde üç – dört kez içilmelidir.

Bahsetmiş olduğumuz tüm kür ve tariflerin etki süresi kişiden kişiye değişmekte, farklı tarifler denenmeden önce hormonal etkileri de düşünülerek doktora danışılması tavsiye edilmektedir.

Doğal Adet Söktürücü Maydanoz Suyu ve Maydanoz Kürü Nedir?

Adet Gecikmesi Neden Olur? – Video

Sen de doğal yöntemlerle adet söktürmek hakkında kendi bilgilerini, görüşlerini ve elbette aklına takılan soruları bizlere yorum olarak yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg