• 98.732
Anasayfa
Sağlık Aspir Yağı Nedir, Faydaları Neler, Nasıl Kullanılır, Zayıflatır mı?

Aspir Yağı Nedir, Faydaları Neler, Nasıl Kullanılır, Zayıflatır mı?

       0   HANDE ÇEVİKKOL      HANDE ÇEVİKKOL
Aspir Yağı Nedir, Faydaları Neler, Nasıl Kullanılır, Zayıflatır mı?

Aspir yağı zayıflatır mı? Aspir yağı ve elma sirkesi nasıl kullanılır? Aspir yağı kullananların yorumu nedir? Aspir yağı nasıl kullanılır? Aspir yağı diyetisyen tarafından verilir mi? Sen de aspir yağının faydaları ile kendine bir iyilik yapmak için en doğru bilgi kaynağındasın.

Aspir Yağı Nedir, Kilo Verdirir mi?

Aspir Yağı Nedir, Kilo Verdirir mi?

Aspir Yağı Nedir, Kilo Verdirir mi?

Sen de doğadan gelen hediyelerin, dertlere deva olmaya geldiğini düşünüyorsan, seni çok işine yarayacak bir bitkisel ürünle tanıştıracağız. Hem güzellik hem de sağlık vaat eden aspir yağı, farklı yağlarla bir araya gelerek sayısız derdine derman olacak.

Doğal sağlık kaynağı bu yağın anavatanı Güneydoğu Asya olsa da Akdeniz kıyılarında da sıkça yetişen dikenli bir bitkidir. Turuncu, sarı ve kırmızı gibi farklı renklerinin olmasının yanında içerdiği yüksek yağ oranıyla ‘’yağ bitkisi’’ olarak da anılır. Kimyasaldan kozmetik sektörlerine kadar geniş bir kullanım alanı olan bitkinin oleik ve linoleik yağlar içermesi nedeniyle sayısız faydası bulunuyor.

Aspir Yağı Faydaları Nedir, Zayıflatır mı? – Video

Aspir Yağı Faydaları Nelerdir?

Aspir Yağı Faydaları Nelerdir?

Aspir Yağı Faydaları Nelerdir?

Neredeyse yarısı yağdan oluşan bu bitkinin tohumları ezilir ve çıkan yağın işlenerek kullanıma hazır hale gelmesi sağlanır. Omega 3 ve 6 yağları, B1, B2, B3 ve E vitaminleri, kalsiyum, fosfor, demir ve antioksidanlar bu eşsiz yağın içeriğindeki önemli bileşenlerden bazılarıdır. Bu içeriğiyle muadil olarak Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı yerine geçebilir.

İçerisinde bolca omega 3 ve 6 bulunduran yağın, bu sayede kalp damar hastalıklarına karşı koruduğu bilinir. Linoleik asit içermesi sayesinde felç ve kalp krizi riskini büyük ölçüde azaltır. Kolesterol düşürmek için ve kan şekerini dengelemek için işe yarar olması da kalbi korumasını sağlar.

Bu mucize bitkinin genel etkilerinden kısaca bahsedecek olursak;

 • Antioksidan içerikleri sayesinde kansere karşı korur ve hücresel yaşlanmanın önüne geçer.
 • Serbest radikalleri uzaklaştırarak yaşlanma belirtileri ile savaşır.
 • İshal ve kabızlık gibi farklı sindirim sorunlarını tedavi eder.
 • Tip 2 diyabete karşı koruyucudur, kan şekeri seviyesini dengeler.
 • Metabolizma hızlandırmak için kullanılır.
 • Yağ yakımını arttırır ve fazla kilo oluşumlarını önler.
 • Değişken kilo karşısında oluşan çatlaklar için doğal çözüm
 • Cildin nemlenmesini sağlar.
 • Antibakteriyel olduğundan iltihapların ve enfeksiyonların önüne geçer.
 • Damar sertliği, kemik hastalıkları gibi dahili rahatsızlıklardan korur.
 • Kötü kolesterolün düşmesini ve kolesterolün dengede kalmasını sağlar.
 • Adet ağrısını azaltır.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
 • Meme ve prostat kanseri gibi kanser türlerinin öncül hücrelerini yok eder.
 • Vücuttaki yağın yakılmasını, enerji olarak tüketilmesini sağlar.
 • Kasların oluşumunu destekler, var olan kas dokusunu korur.
Kolloidal Gümüş Suyu Nedir? Faydaları, Zararları, Yan Etkileri Nelerdir?

Aspir Yağı Zayıflatır mı?

Aspir Yağı Zayıflatır mı?

Aspir Yağı Zayıflatır mı?

Fazla kilo sorunu olan hemen herkesin ortak sorusu metabolizmayı hızlandıracak yöntemler hakkındadır. Sindirimin yanı sıra kan şekerini dengelemesi aslında aspir yağı zayıflatır mı sorusunun yanıtını belli ediyor. Ancak biz yine de altını çizelim: bu harika yağın var olan yağları hızlıca yakması sayesinde kilo alımının önüne geçildiği gibi kiloya dönüşmüş olan yağ dokularını eritmek de mümkün oluyor. Yemeklere yalnızca bir tatlı kaşığı bu yağdan ilave etmek, yemeklerini diyete uygun hale getirecek.

Aspir Yağı Kullananlar Güzelleşiyor

Aspir Yağı Kullananlar Güzelleşiyor

Aspir Yağı Kullananlar Güzelleşiyor

E vitamininin cilt sağlığı ve güzelliği açısından önemini duymayan kalmadı. İşte bu vitaminden bolca bulunan bir ürün arıyorsan doğru yerdesin. Doğal cilt bakım ürünleri adına kullanabileceğin bu yağın sayesinde güneş ışıklarından cildini koruman, erken dönem kırışıklıklar ve çatlaklar ile savaşman mümkün. Ayrıca E vitamini ile sigaranın zararlarından ve iç organları dış etmenlerden koruyan bu yağın, sağlıklı saçların ve tırnakların sırrı olduğunu söyleyebiliriz.

Hem Beden Hem Ruh için Aspir Yağı Kullanımı

Hem Beden Hem Ruh için Aspir Yağı Kullanımı

Hem Beden Hem Ruh için Aspir Yağı Kullanımı

İçerdiği bileşenlerle hücresel savunma mekanizmalarını kuvvetlendiren bu yağın, bağışıklık üzerindeki etkileriyle hastalıkları oluşmadan kovmak mümkün. Düzenli tüketilen yağın, seni yaz kış enfeksiyonlardan kansere kadar pek çok hastalıktan koruyacağına emin olabilirsin.

Bedensel sağlıkla ruhsal sağlığın inkar edilemez bir ilişkisi vardır. Serotonin salgılanmasını olumlu etkileyen ve bu sayede depresyon ya da stres kaynaklı diğer hastalıkları tedavi eden aspir yağı kullananlar gün içinde kendilerini daha dinç, enerjik ve odaklanmış hissediyor. Mükemmel zihinsel ve bilimsel faydalarını gördüğünde sen de bu yağı tüketmeyi bir alışkanlık haline getireceksin.

Biberiyenin Faydaları Neler? Biberiye Yağı ve Çayı Faydaları

Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

İster cilt üzerinde ister oral yoldan kullanılabilen bu bitkisel ürün, içerik olarak badem, zeytin ve hindistan cevizinin yağına benzetilir. Bu nedenle de benzer şekillerde kullanılabilir.

 • Yemeklerde maksimum 1 tatlı kaşığı kadar olmak kaydıyla kullanabileceğin yağın, yemeklere piştikten sonra eklenmesi gerektiğini unutmamalısın. Zira yağın ısınınca faydalarının kaybolduğunu bilmen gerekir.
 • Soğuk tükettiğin salata ve mezelere de gönül rahatlığıyla yağdan ilave edebilirsin.

Aspir Yağı Kullanmanın Yan Etkisi Var mı?

Aspir Yağı Kullanmanın Yan Etkisi Var mı?

Aspir Yağı Kullanmanın Yan Etkisi Var mı?

Tamamen doğal olduğu için dozu aşmadıkça bir yan etki göstermesi beklenmeyen ürünü, dilersen içmekte zorlanmamak adına eczanelerden kapsül halinde de alabilirsin.

Yağı ameliyat sonrası kullanmaman gerektiğini de bilmelisin, çünkü kan pıhtılaşmasını engelleyen yapısı olumsuz etkilere yol açabilir. Ayrıca kullanım amacın ne olursa olsun doktoruna danışmadan kullanmaman gerektiğini hatırlatmak isteriz.

 • Yağı ilk defa kullanacaksan geğirme, mide bulantısı, kusma, ishal gibi yan etkilerle karşılaşabilirsin ancak bünyen sonradan alışacaktır.

Aspir Yağı Ne İşe Yara, Kullananlar Var mı? – Video

Sen de aspir yağının faydaları ile şifa ve güzellik bulmak ister misin? Görüşlerini ve sorularını mutlaka bizlere yorumlar kısmıyla iletmelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg