• 215.814
Anasayfa
Sağlık 6 Maddede Kilo Verdiren Estetik Mucizesi Liposuction

6 Maddede Kilo Verdiren Estetik Mucizesi Liposuction

       0   CANSU TANRIKULU      CANSU TANRIKULU
blank

Liposuction yağ alımı ile gerçekleşen bir ameliyat. Kimilerinin selülitlerine veda etmek kimilerinin ise bölgesel incelme için tercih ettiği gibi liposuction ile zayıflama da mümkün. Peki bu estetik ameliyat nasıl gerçekleştiriliyor, beraberinde neler getiriyor? Merak edilenleri sizin için derledik.

Liposuction Nedir?

blank

Liposuction Nedir?

1 Öncelikle getirilerinden ve uygulamalardan bahsetmeden önce liposuction nedir bunu açıklamak gerekiyor. Bazı kişiler spor ya da diyet yardımıyla kilo verse de basen, göbek ya da yüz gibi bölgelerde özel olarak yağlanmanın kalıcı olduğu görülmektedir.

2 Bölgesel olarak yağ dokunun alınması için yapılan estetik ameliyat ise liposuction olarak adlandırılır. Bazı kişiler için sorun teşkil etmese de bölgesel yağlanma alt ve üst bedenler arasında büyük farklara yol açabilmekte, liposuction bu soruna çözüm olduğu gibi yüz bölgesindeki yağlanma için de en çok tercih edilen uygulama çeşididir.

3 Liposuction ile kilo verme kalıcıdır. Kişilerde ergenliğin sona ermesi ile sayısı artmayan kalıcı birtakım yağ hücreleri oluşur ve zamanla beslenmenin etkisi ile bu yağ hücreleri büyür ve kilo alımı gözlemlenir. Liposuction ise belli bir bölgedeki yağ hücrelerini alarak ilerleyen zamanlarda kalan hücrelerde büyüme olsa da eskisi kadar kilo alınmasını engeller.

blank

Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

4 Büyük bir hata olarak birçok kişi liposuction uygulamasına güvenerek ameliyatı öncesinde beslenme düzenine dikkat etmemektedir. Ancak bu uygulamadan tam verim alınması için liposuction öncesinde beslenme ve spora özen gösterilmeli, böylece yağ dokuda kalan hücrelerin de kendi olağan hacmini korumasına özen gösterilmelidir. Örneğin liposuction ile bacak inceltme için egzersizlerinize uygulama öncesi ve sonrası devam etmek büyük önem taşır.

5 Liposuction ile incelme için yapılan uygulamanın tamamen uygun bir hastane ortamında, uzman bir doktor kontrolünde ve genel anestezi altında yapılması gereklidir. Aynı gün taburcu olan hastalar, ertesi gün normal yaşantılarına geri dönebilir.

6 Liposuction sonrası, güneş ışıklarına direkt maruz kalmamak ve 3 hafta korse kullanmak oldukça önemli kurallardır.

blank

Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır ?

Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır?

İlerleyen teknoloji çeşitli yöntemler ile uygulanan Liposuction sıkılaşmaya yardımcı olur ve yağın vücuttan emilmesi ile daha sıkı ve diri bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olur.

Liposuction Yapılabilir Bölgeler;

 • Çene altı
 • Gıdı
 • Kollar
 • Karın
 • Bel
 • Sırt
 • Basen
 • Dizlerin iç bölgeleri
 • Bacaklar
 • Alt bacak
 • Ayak bilekleri

Liposucion İle Kilo Verilir mi?

Liposuction, kilo vermek için yada zayıflamak için uygulanan bir ameliyatı değildir. Liposuction operasyon sonrası vücudun belli bölgelerinde toplanan fazla yağlar alınacağından, bir miktar kilo kaybı elbet görülecektir. Ama bu ameliyatın başlıca amacı, fazla yağlardan kaynaklı oluşan kötü görüntüyü ortadan kaldırarak yerine daha cildi bir cilde sahip olmaktır yani amaç cildi sıkılaştırmaktır.

Liposuction Zayıflatır mı? Video İzle

Liposuction ameliyatı oldunuz mu? Liposuction ameliyatı olduğunuz yada olmak istediğiniz bölgeniz neresi? Ağrılarınız ya da izleriniz kaldı mı? Bizlerle yorum yaparak paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg