• 388.890
Anasayfa
Astroloji Martta Doğanlar Hangi Burçtan Olur? Mart Burçları ve Özellikleri

Martta Doğanlar Hangi Burçtan Olur? Mart Burçları ve Özellikleri

       0   HANDE ÇEVİKKOL      HANDE ÇEVİKKOL
Martta Doğanlar Hangi Burçtan Olur? Mart Burçları ve Özellikleri

Mart ayı hangi burç oluyor? Mart ayında doğanlar için burçların özellikleri neler? Mart hangi burcun ayı? Koç burcu özellikleri neler? Balık burcu özellikleri neler? Sen de Mart burçları hakkında tüm detayları bizimle keşfetmeye hazır mısın?

Burçların Özellikleri Nelerdir?

Burçların Özellikleri Nelerdir?

Burçların Özellikleri Nelerdir?

Doğum tarihimizin hayatımızı ve elbette kişiliğimizi nasıl etkilediği su götürmez bir gerçek. Elbette oldukça karışık olan burçların özellikleri konusu hala uzmanlarca araştırılıyor ve hemen her gün yeni bir bilgi çıkıyor. Ancak şimdilik emin olduğumuz özellikleri farkında olmadan yansıtmaya devam ediyoruz. Gelin birlikte Mart ayında doğanların burçları hakkında bir yolculuğa çıkalım.

Astroloji ile ilgilenenlerin bileceği üzere eğer Mart ayında doğduysan burçlar konusunda iki ihtimal söz konusu: Balık ve Koç. Peki Balık burcunun özellikleri ve Koçun özellikleri neler ve neye göre değişiyor?

Martta Doğanların Burcu Ne Oluyor?

Martta Doğanların Burcu Ne Oluyor?

Martta Doğanların Burcu Ne Oluyor?

Yılın 3. ayı olan Martta doğanlar eğer ilk 20 gün içerisine denk geldiyse Balık, 21’inden sonra dünyaya geldiyse de Koç burcu oluyor. Yani ayın ilk yarısı Balık özellikleri taşımak ve diğer 10 gün Koç özellikleri taşımak anlamına geliyor. Bu noktada bilmen gereken oldukça ilginç bir bilgi söz konusu: Bu iki burcun neredeyse taban tabana farklı karakterler olması. Şaşırtıcı şekilde Koçların ve Balıkların çok zıt insanlar olduğu gözlemleniyor.

Şimdi birlikte bu iki burcun bu denli şaşırtan ve zıt denilebilecek özelliklerini keşfedelim…

Balık Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Balık Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Balık Burcunun Özellikleri Nelerdir?

En naif, en duygusal burç diyebiliriz balıklar için. Gerçeklerden uzak, hayalperest bir bakış açısına sahip olan bu burcun insanları genelde sanata ilgili ve zarif davranışlıdır. Duygusal olmaları onları ilişkileri konusunda ince düşünceli biri kılar ve arkadaş canlısı olurlar. Ancak bu özellikleri nedeniyle çabuk kaynaşsalar da çabuk kırılır ve üzülürler. Kırılan bir Balık hiç de kolay affetmez ve geriye bakmamak üzere gidebilir.

Duygusallığın vücut bulmuş hali olan Balık burcu özellikleri kadın ve erkekler için bazı farklar gösterse de ortak olarak çok uyumlu oldukları söylenebilir. Küçük sorunlar karşısında kolayca pes etmeye metilli olsalar da yeterince motive olduklarında en zor işleri de halledebilecek güçleri vardır.

Söz konusu duygular olunca elbette Balık burcu tarihleri içinde doğanlar için sezgiler, hayaller ve spritüel güçler de söz konusu olmaktadır. Sezgiler ön plana çıktığından bu kişiler için aynı hatanın yinelenmesi ve hatalardan ders alınmadan hareket edilmesi oldukça olasıdır.

Mart burcu insanlarından olan Balıklar, hem gelenek ve göreneklerine hem de sahip olduğu alışkanlıklara oldukça bağlıdırlar. Büyük değişikliklerden haz etmeyen bu kişiler, ev, arkadaş, eş gibi olgulara sıkı sıkıya tutunurlar. Yardımseverlikleri ve merhametleri ile bilinen bu kimseler, bir işi severek yaparsa çok başarılı olabilirler. Ancak genelde başarılı olmak için takdire ve beğeniye ihtiyaç duyarlar. Ancak konu ne olursa olsun maneviyatı, maddiyattan öncelikli tutarlar.

Mart burçları arasından olan Balıkların fiziksel özelliklerine geldiğimizde ise genelde duygusallığın vücuda olan yansımaları görülür. Bağışıklığı zayıf ve hastalıklara karşı dirençsiz olan bu burçlar sık sık küçük rahatsızlıklar geçirir. Sinir sistemleri de kırılgan karakterlerinden etkilenerek zayıflar ve ruhsal olarak olumsuz durumlara meyilli olurlar.

Balık Burcunun Genel Özellikleri – Video

Koç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Koç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Koç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Dışa dönük ve enerjik karakter yapısı ile tanıdığımız Koç burcu için Balıkların zıddı desek yeri. Bu kişilerin egosu kabarık ve bencil olmak gibi olumsuz özelliklerinin ön plana çıktığını söylemeden geçmek olmaz. Hatalarını kabul etmeye açık olmayan Koçlar için her konuda en doğrusunu bildiğini düşündükleri de söylenebilir.

Mart ayında doğanlar arasında yer alan Koçlar özgüveninin yüksekliği ile dikkat çeker. Bu sayede iş hayatında oldukça girişimci ve başarılı bir profil oluştururlar. Ayrıca lider ruhlu olmaları ve yaratıcılıkları onların dikkat çekici bir kariyer profili oluşturmalarını sağlar.

1 Mart ayı hangi burç sorusuna verdiğimiz Balık yanıtının tersine, dik başlı ve bencil yaradılışlı olan Koçlar,  sinirlendikleri zaman oldukça yıkıcı olabilirler. İnatçı ve sinirli karakterleri nedeniyle başladıkları işleri başarıya ulaştırmakta bazen güçlük çekebilirler. Otoriter tutumu nedeniyle hırslarına yenik düşmeye ve hatalar yapmaya meyillidirler.

Özgür ruhları olduğunu gördüğümüz Koç burcu kadınları ve erkekleri arasında bazı farklı gözlemlenebilir. Ancak genel olarak hangi alanda olurlarsa olsunlar hırslı, hareketli ve kontrolcü oldukları da görülür. Kıskançlık, bu burcun bir diğer öne çıkan özelliği olmakla birlikte, tüm bu özellikler düşünüldüğünde bu burcun spor hayatında ya da siyasette başarılı olması da şaşırtıcı olmaz.

Koç Burcunun Genel Özellikleri – Video

Koç Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?
Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Peki sen Mart ayı burcu özelliklerini taşıyor musun? Konuya dair tüm düşündüklerini, aklına takılanları ve merak ettiklerini yorumlar kısmına eklemeyi unutma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg