• 191.521
Anasayfa
Beslenme Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir? Yeşil Kahve Kilo Verdirir mi?

Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir? Yeşil Kahve Kilo Verdirir mi?

       0   ERKAN ARSLAN      ERKAN ARSLAN
Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir? Yeşil Kahve Kilo Verdirir mi?

Yeşil kahve nedir? Yeşil kahvenin faydaları ve kullanıcı yorumları nelerdir? Yeşil kahve zayıflatır mı? Yeşil kahve ile nasıl yağ yakılır? Yeşil kahve nerede satılır? Yaşamınızı sağlıklı ve güçlü kılmaya yardımcı olacak yeşil kahve hakkında her şey bu yazımızda seninle.

Fazla Kahve İçmek Zararlı mı?

Fazla Kahve İçmek Zararlı mı?

Fazla Kahve İçmek Zararlı mı?

Modern yaşamın en büyük alışkanlıklarından biri olan kahveden sen de vazgeçemiyor musun? Belki de bu yazıyı okurken bile elinde bir fincan tutuyorsun. Hem kolay yapımı hem de tadı ile en sık tükettiğimiz içeceklerimizden biri haline geldi. Güne onsuz başlayamıyor hatta günü onsuz bitiremiyoruz. Peki, günde 4 ile 5 fincan kahveden fazlasını içmenin zararlı olduğunu, bu vazgeçilmez içeceğin olumlu etkilerini ortadan kaldırdığını biliyor musun?

Şimdi sıkı dur, sana bahsedeceğimiz bu özel içecek, hem kahve keyfini devam ettirecek hem de vücuduna sayısız fayda sağlarken kilo vermeni de sağlayacak. Mucize içecek yeşil kahve kilo verdirir mi ya da faydaları nelerdir gibi sorularının tamamını senin için detaylarıyla bir araya getirdik.

Yeşil Kahve Nedir?

Yeşil Kahve Nedir?

Yeşil Kahve Nedir?

Biliyoruz ki kahve, kokusuyla bile kendini belli eden, tanımamız için görmeye dahi ihtiyaç duymadığımız bir içecek. Peki, yeşil kahve nedir? Aslında onu her gün görüyor fakat farklı bir formda tüketiyorsun. Bu mucizevi içecek, evde, kafede, iş yerinde sık sık tükettiğin kahvenin kavrulmamış yani ham halinden başka bir şey değil.

Sık sık tükettiğimiz kahve bizimle buluşmadan önce çeşitli işlemlere uğruyor ve sahip olduğu önemli besin değerlerini işlem sırasında yani kavrulurken kaybedebiliyor. Fakat bu sağlıklı içecek, tanıdığın kahvenin işlemlere uğramamış hali oluyor. Böylece tüm yararlı besin öğelerini almanı sağlıyor. Yeşil kahve klorejenik asit içerdiğinden en önemlisi de kilo verme işini kolaylaştırıyor.

Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir?

Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir?

Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir?

 • Yeşil kahve faydaları ve klorejenik asit gibi eşsiz bileşenleri ile içeceğinin keyfini çıkarırken hızlıca kalori yakmanı sağlar.
 • Bu mucize içeceğin metabolizma hızlandırma etkisi sayesinde sağlıklı kilo kaybı sağlayabilir ve diyetlerinde de içeceğine rahatlıkla yer verebilirsin.
 • Zengin antioksidan içeriğiyle vücudunda var olan toksinleri ve ödemi dışarı atmanın kolay yollarından biridir.
 • Özellikle vücudumuzun en hareketsiz bölgesi olan göbek belgesinde daha hızlı yağ yakımı sağlayarak zayıflamana yardımcı olur.
 • En büyük problemlerden biri olan serbest radikaller ile kolayca mücadele eder.
 • Günlük halsizliğini ve yorgunluğunu alarak sana yüksek enerji verir ve zinde tutar.
 • Tansiyon sorunları kontrol eder ve şeker hastalığının önleyicilerindendir.
 • Kolesterolü dengede tutarak çeşitli kalp ve damar rahatsızlıklarının önüne geçer.
 • Bağışıklık sistemini destekleyerek sağlıklı ve güçlü bir yaşam sunar.
 • Konsantrasyonu yükseltip, uyarıcı etkisiyle beyin ve sinir sistemini aktifleştirir.
 • Kavrulmadığı için kafein problemi oluşturmaz.

Yeşil Kahve Kilo Verdirir mi?

Yeşil Kahve Kilo Verdirir mi?

Yeşil Kahve Kilo Verdirir mi?

Sürekli olarak kilo verme problemleri ile uğraşıyoruz. Bu problemi ortadan kaldırmanın en doğru yöntemi ise elbette sağlıklı beslenmek oluyor. En önemli adımlardan biri ise besinleri az tüketmek değil doğru seçmek. İşte tam da bu noktada bu mucizevi içecek yardımına koşuyor. Bu yazının en başından beri sık sık sorduğunuz yeşil kahve kilo verdirir mi sorusuna büyük bir evet ile cevap veriyoruz. Peki kilo problemini ortadan kaldırmana nasıl yardımcı oluyor?

Yeşil Kahve Nasıl Kilo Verdirir?

Yeşil Kahve Nasıl Kilo Verdirir?

Yeşil Kahve Nasıl Kilo Verdirir?

Kavrulmadığı için sahip olduğu değerli besin öğelerini kaybetmez ve bu durum içerdiği antioksidanları da korumasını sağlar. Tam da bu cümle yeşil kahve nasıl kilo verdirir sorusuna yanıt oluyor. Böylelikle metabolizmanı güçlendirerek hızını arttırdığından daha kolay yağ yakmanı sağlar. Vücudunun yağ yakıcı sistemlerini güçlendireceği için daha hızlı kalori harcamana yol açar. Bunlarla birlikte gün içinde sana fazla gelen kalorileri depolamadan önce yakarak da kilo almanı engeller.

Yeşil Kahve Ne Kadar Sürede Zayıflatır?

Yeşil Kahve Ne Kadar Sürede Zayıflatır?

Yeşil Kahve Ne Kadar Sürede Zayıflatır?

Hiçbir doğal zayıflama yöntemi aslında size bir süre vermez. Her birey kendisine özgü vücut özelliklerine sahip olduğundan vücut sistemleri de farklı çalışır. Böyle bir durumda yeşil kahve ne kadar sürede zayıflatır diye soracak olursak bunun cevabı size bağlıdır. Rahatlıkla tüketeceğin bu içecek yağ yakımına olan katkısı ile bedeninle olan mücadeleni destekleyecektir. Sen de kullandığın diğer besinleri daha dikkatli tüketerek ve sağlıklı besinler seçerek kilo verme süreni kısaltabilirsin.

Yeşil Kahve Nerede Satılır?

Yeşil Kahve Nerede Satılır?

Yeşil Kahve Nerede Satılır?

Herhangi bir üründe talep arttıkça ürünün orijinaline ulaşmak daha da zorlaşır. Son zamanlarda faydaları ile tanınan ve yağ yakma konusunda kendinden sıkça söz ettiren bu içecek de daha çok talep görmeye başladı diyebiliriz. Yeşil kahvenin faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından da araştırılmaya başlanınca popülerliğini arttırdı. Bu durum karşımıza yeşil kahve nerede satılır sorusundan çok orijinaline nasıl ulaşırım sorusunu getirdi.

Çeşitli gıda takviyesi satışı yapan yerlerde, marketlerde ve en çok da aktarlarda bulabilirsin. Orijinalini bulmanın yolu da bu alışverişi güvendiğimiz yerlerden yapmaktan geçiyor. Bunların yanında çeşitli internet sitelerinde de online olarak satışı yapılıyor. Çeşitli yerlerden satın alabileceğin gibi ürünü zayıflatıcı hap ve yeşil kahve tozu olarak farklı formlarda da bulabilirsin. En çok önerileni ise zayıflatıcı hap yani kapsül olarak satılanı oluyor.

Yeşil Kahve Nasıl Hazırlanır?

Yeşil Kahve Nasıl Hazırlanmalı?

Yeşil Kahve Nasıl Hazırlanmalı?

Toz olarak bulunan yeşil kahve nasıl hazırlanmalı dediğinde Türk kahvesi tarifine bakabilirsin. 1 kaşık toz yeşil kahve ile bir fincan suyu cezveye aldıktan sonra pişirip servis edebilirsin. Bu pratik ve yapımı ile kullanımını kolay ürünü tıpkı diğer tüm besinlerde olduğu gibi aşırıya kaçırmadan tüketmen gerekiyor.

Genellikle önerilen günde iki fincan tüketmek oluyor. Bu tam olarak etkisini göstermesini sağlar. Öğle ve akşam öğünlerinin yarım saat öncesinde birer fincan tüketebilirsin. Dilersen bu öğünlerden öncesi yerine 15 dakika sonrasında da tüketebilirsin. Bu durum sana sağlayacağı faydasını değiştirmeyecektir. Günde iki fincanla sınırlı olarak tüketildiği takdirde bugüne dek yeşil kahvenin zararı denilebilecek bir etki oluşturmadığı gözlemlenmiştir.

Yeşil Kahve Kullananlar İçin Öneriler

Yeşil Kahve Kullananlar İçin Öneriler

Yeşil Kahve Kullananlar İçin Öneriler

 • Bir önceki başlıkta anlatıldığı gibi tüketimi günde iki fincan ile sınırlı olmalı. Aksi durumlarda kalp çarpıntısı gibi sorunlara yol açabileceğini belirtmekte fayda var.
 • Vücudun su tutmasına yardımcı olduğundan ortalama olarak günde 2,5 litre su içmeni gerektirir.
 • Sağlıklı kilo vermene yardımcı olsun istiyorsan bunun yanında beslenme şekline özen göstermelisin. Sabahları hafif bir koşuya çıkıp, akşamları da belirlediğin bir tempoda yürüyebilirsin. Dışarıdan yemek yerine evde kendine daha sağlıklı yemekler hazırlayabilirsin. Bu şekilde daha sağlıklı kilo verebileceksin.
 • Diğer kahvelere göre daha farklı bir renk ve kokusu olması alışmanı zorlaştıracak olabilir. Bunu önlemek için sadece çay kaşığından daha az olacak şekilde bal ile tatlandırabilir ve daha kolay içebilirsin. Böylelikle bu sağlıklı içeceğe alışma süren kısa olacaktır.
 • Tükettiğin tüm ürünlerde olduğu gibi doğru yerden aldığına emin olmalısın. Tanıdığın ya da güvendiğin bir aktar, market ya da başka bir mecradan satın almaya özen gösterebilirsin.
 • Yeşil kahve kullananlar için öneriler olarak en son tek başına tüketiminde mucizevi bir etki beklememeniz gerektiği, ürünün mutlaka doğru diyet ve gün içinde hareketlilikle desteklenmesi gerektiğidir.
Kinoa Tohumu Nedir, Faydaları Nelerdir? Kinoa Diyeti Nasıl Yapılır?

Artık sen de artık yeşil kahve faydalı mıdır sorusuna cevap verebileceksin. Eğer tüketmeye başladıysan deneyimlerini yorum olarak bizle paylaşabilir ya da aklındaki soruları sorabilirsin.

Bir cevap yazın

Bizi Takip Et

Vücut kitle indeksi hesaplayıcı

cm
kg